„ELVIS” w Teatrze?

Sztuka teatralna poświęcona Elvisowi

teatrElvis Elvis Presley inspiruje kolejne pokolenia twórców – wokalistów, malarzy i reżyserów teatralnych. 5 marca br. na deskach Teatru Nowego w Poznaniu odbyła się premiera spektaklu „ELVIS”. Jej reżyser, Michał Siegoczyński, ukazuje w nim Presley’a jako „międzynarodową Gwiazdę Totalną„. „Wydaje się, że wiemy o Elvisie wszystko, a nawet więcej niż on w swoim życiu naprawdę przeżył„, mówił w rozmowie z portalem kulturapoznań.pl reżyser sztuki. „Legenda po jego śmierci przyjęła formę mitologii, zawłaszczającej jego głos, jego wizerunek„.
W sztuce, o której sam Siegoczyński mówi,że nie ma ona jasno określonego gatunku: „dramat czy komedia„, pojawiają się więc zarówno wątki biograficzne z życia piosenkarza jak i zupełnie oderwane od rzeczywistości opowieści fanatyków, którzy nie dosyć, że twierdzą, że Elvis nie umarł w 1977 roku to na wzór religijnych objawień Jezusa czy Matki Boskiej uparcie twierdzą, że artysta nawiedza ich domy! „Wysłuchamy m.in. opowieści z perspektywy fana, który chce widzieć tylko pięknego Elvisa. Pojawi się w naszym spektaklu kobieta, żywcem przepisana z dokumentu o Elvisie, której Król ukazywał się na szybie. Ta kobieta kupowała dla niego ciastka i twierdziła, że znikały. A ponieważ Elvis, który jej się ukazywał, był zawsze młody, piękny i szczupły – dodaliśmy w spektaklu, że fanka częstowała go wyłącznie ciastkami dietetycznymi„, zdradza Michał Siegoczyński.
W całym spektaklu nie zabraknie oczywiście nieśmiertelnych przebojów Elvisa Presley’a.
W spektaklu „ELVIS” występują m.in Karolina Głąb, Małgorzata Łodej-Stachowiak, Anna Mierzwa, Mariusz Zaniewski, Janusz Andrzejewski i Grzegorz Gołaszewski.
Bilety na trwające trzy i pół godziny widowisko „ELVIS” do nabycia w cenie 50 zł i 30zł (bilet ulgowy) na stronie Teatru Nowego w Poznaniu. Kolejne przedstawienia odbędą się 25 i 26 marca br. o godz.19:00.

(info: Teatr Nowy w Poznaniu/kluturapoznan.pl/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *