Flaming Star – niezwykle autentyczna kreacja Presley’a

FLAMING STAR
– Niezwykle autentyczna kreacja Presley’a –
(część 18)
Mariusz Ogiegło

Wątpliwości Elvisa zdały się znaleźć potwierdzenie w wydanym 11 lutego 1961 roku albumiku typu extended play – „Elvis By Request” („Elvis na życzenie”). W jego skład weszły cztery piosenki ale tylko dwie z nich, te określane mianem „najbardziej komercyjnych”, pochodziły z nowego filmu artysty. Były to mianowicie tytułowa „Flaming Star” oraz niewykorzystana w obrazie „Summer Kisses Winter Tears”. „Tylko tutaj, na życzenie, dwa nigdzie wcześniej niedostępne nagrania Elvisa Presley’a!”, krzyczał tekst informujący o zawartości krążka zamieszczony na tylnej stronie okładki.

Ten sam tekst informował także co fani usłyszą na stronie B. „Także tutaj na życzenie, dwa największe przeboje w fenomenalnej karierze Elvisa!”. Tymi hitami były „It’s Now Or Never” oraz „Are You Lonesome Tonight?”, które zaledwie kilka miesięcy wcześniej szturmem zdobyły światowe listy przebojów.

W dalszych zdaniach wydawca płyty, wytwórnia RCA, wyjaśnił skąd wziął się pomysł zrealizowania takiego albumu. „Kiedy film ‘Flaming Star’ 20th Century Fox wszedł do kin fani oraz radiowi łowcy nagrań z całego kraju zaczęli domagać się piosenek, które śpiewał w filmie. Utwór ‘Flaming Star’ jest odpowiedzią na te prośby”, można było przeczytać na opakowaniu EPki. „Dla licznej grupy fanów Elvisa, która domagała się nowej miłosnej piosenki, ‘Summer Kisses, Winter Tears’, powinno być odpowiedzią, która ich zadowoli. A dla fanów, którym ich oryginalne wydania już się zużyły lub lubią mieć te utwory na jednej płycie zamieszczamy ‘Are You Lonesome Tonight?’ oraz ‘It’s Now Or Never’. Tylko tutaj, ponownie, Elvis… na życzenie!”.

Album „Elvis By Request” został zrealizowany w nowym formacie, 33 Compact Double.
CDN.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *