Gitara z „Aloha From Hawaii” na sprzedaż – w styczniu kolejna aukcja pamiątek w Graceland

Aukcja pamiątek po królu rock’n’rolla

Auction2016Graceland Już za nieco ponad trzy tygodnie, 7 stycznia 2016 roku w Graceland, słynnej posiadłości Elvisa Presley’a odbędzie się kolejna aukcja pamiątek po legendarnym wokaliście.
Wśród pamiątek, które trafią „pod młotek” (wszystkie pochodzą od prywatnych kolekcjonerów a nie z archiwów Graceland) znalazły się m.in: odręcznie napisany w Niemczech przez Presley’a list do Alana Fortasa (30-50,000$), złoty mikrofon używany podczas występów w hotelu International w Las Vegas w 1969 roku (10-15,000$) a także gitara Gibson Ebony Dove na której Elvis zagrał podczas historycznego występu „Aloha From Hawaii” (i ponad stu innych), a którą podczas występu w Ashville, 24 lipca 1975 roku podarował swojemu wielbicielowi siedzącemu w pierwszym rzędzie… Jej wartość szacowana jest na około 300,000-500,000$.
Ponadto na aukcje zostanie wystawiony także kompletny zapis występu Elvisa Presley’a z Memorial Auditorium w Buffalo, NY z 1972 roku nakręcony na potrzeby filmu dokumentalnego „Elvis On Tour” (wartość filmu oceniana jest obecnie na 25-35,000$).
Wszystkie przedmioty wystawione na styczniową aukcje można obejrzeć w specjalnym, liczącym 152 strony katalogu, który w sprzedaży dostępny jest od dzisiaj.

„Live in Buffalo ’72” – jedyny znany jak dotąd, profesjonalnie nagrany, fragment występu Elvisa w Buffalo, NY. Cały show został wystawiony do sprzedaży na styczniowej aukcji w Graceland.

(info: Graceland/YouTube/Mariusz Ogiegło)

One Comment

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *