„Graceland Holiday Weekend” – Boże Narodzenie z Elvisem

Gwiazdka z królem rock’n’rolla

O tym, że król rock’n’rolla kochał Święta Bożego Narodzenia nie trzeba chyba nikomu przypominać. Wspólne kolędowanie z rodziną i przyjaciółmi, naturalnych rozmiarów szopka ustawiona przed posiadłością i setki kolorowych światełek zdobiących podjazdy i mury Graceland. A w świąteczny wieczór całe stosy prezentów, którymi piosenkarz uwielbiał obdarowywać swoich najbliższych.

Spadkobiercy Presleya od dziesiątek lat kontynuują te gwiazdkowe tradycje i przystrajają posiadłość w świąteczne ozdoby. W ostatnim czasie gwiazdka w Graceland stała się jeszcze atrakcyjniejsza dla tysięcy fanów przyjeżdżających do Memphis. A to za sprawą koncertów tematycznych odbywających się w połowie grudnia na terenie kompleksu Elvis Presley’s Memphis.

Także i w tym roku w Graceland odbędzie się seria świątecznych koncertów. Przez dwa dni, od 14-15 grudnia br. odbędzie się „Graceland Holiday Week”. Jego program obejmuje aż trzy widowiska muzyczne.
Pierwsze z nich zatytułowane „Christmas With Elvis At Graceland” przypomni największe bożonarodzeniowe przeboje Elvisa Presleya. W jego trakcie usłyszeć będzie można orkiestrę na żywo, którą dyrygować będzie Robin Smith z Wielkiej Brytanii. Początek występu o godzinie 20:00 w 14 grudnia br. w Graceland Soundstage
„An Elvis Gospel Christmas”, to kolejna propozycja do tegorocznej edycji „Graceland Holiday Weekend”. W trakcie tego koncertu na scenie zobaczyć i usłyszeć będzie można współpracujących przed laty z Elvisem członków kwartetu J.D.Sumner & The Stamps oraz Blackwood Brothers. Grupy gospel przypomną fanom najpiękniejsze utwory sakralne z repertuaru Elvisa.
Ten koncert odbędzie się w sobotnie popołudnie, 15 grudnia br., o godzinie 17:00.
Świąteczny weekend w Graceland zakończy wielkie widowisko „Elvis Live In Concert” z udziałem m.in legendarnego gitarzysty współpracującego z Elvisem w latach 1969-1977, Jamesa Burtona.
Finałowy show rozpocznie się o godzinie 20:30 w Graceland Soundstage 15 grudnia br.

„Graceland Holiday Week” to wspaniała propozycja dla tych, którzy na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia będą chcieli poczuć magię tych grudniowych dni.
Dla tych, którzy w tych dniach nie będą mogli uczestniczyć w koncertach w posiadłości Elvisa a chcieliby już poczuć atmosferę gwiazdkowego wieczoru polecam kubek gorącej herbaty i wsłuchanie się w dźwięki płyt „Elvis’ Christmas Album” i „The Wonderful World Of Christmas”.

(info: Graceland/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *