Graceland zaprasza na obchody 86. urodzin Elvisa Presleya

Rocznica urodzin króla rock’n’rolla w cieniu pandemii

To będą trzy wyjątkowe dni wypełnione wspomnieniami i muzyką króla rock’n’rolla. Tradycyjnie na krótko przed Świętami Bożego Narodzenia Graceland i EPE przedstawiły harmonogram obchodów rocznicy urodzin Elvisa Presleya. Niestety, fani którzy w dniach 7-9 stycznia 2021 przybędą do Memphis by celebrować urodziny swojego idola muszą liczyć się z licznymi ograniczeniami. A wszystko przez wciąż szalejącą pandemię COVID-19.

Organizatorzy zapewniają jednak, że wszystkie atrakcje odbędą się w duchu obowiązujących w USA przepisów sanitarnych. Co więc czeka na wielbicieli króla, którzy w styczniu przybędą do Graceland?

Obchody zainicjuje specjalny pokaz najpopularniejszej i najbardziej kasowej komedii w dorobku Presleya, „Blue Hawaii”. W przyszłym roku minie bowiem sześćdziesiąt lat od chwili jego nakręcenia. Po filmie fani będą mogli spędzić czas na rozmowach i przy muzyce Elvisa lub… udać się na wycieczkę po posiadłości piosenkarza. Nie będzie to jednak zwyczajne zwiedzanie. Tom Brown, gospodarz kanału „Gates Of Graceland” oraz Angie Marchese, w-ce prezes do spraw archiwów i eksponatów zabiorą wielbicieli Elvisa w miejsca dotąd niedostępne i pokażą co skrywały np. osobiste szuflady wokalisty.

Następnego dnia, 8 stycznia, odbędzie się tradycyjna ceremonia urodzinowa z udziałem pracowników Graceland/EPE, przedstawicieli miasta Memphis i hrabstwa Shelby. Wieczorem natomiast w hali Graceland Soundstage przed publicznością wystąpi jeden z bardziej cenionych impersonatorów Elvisa, Dean Z.

W sobotę, 9 stycznia, natomiast fani będą mogli wysłuchać wspomnień członków zespołu i współpracowników Presleya. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne w styczniu 2021 roku w Graceland pojawi się tylko jedna osoba z otoczenia piosenkarza. Jej nazwisko trzymane jest póki co w tajemnicy.

Udział we wszystkich wydarzeniach, z wyjątkiem ceremonii z tortem jest płatny i obowiązują na nie wcześniejsze rezerwacje. Dla tych, którzy nie będą mogli w tych dniach pojawić się w Memphis, Graceland/EPE przygotowały transmisje On-line.

(Info: EPE/Graceland/Mariusz Ogiegło)

 

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *