Elvis w Toronto – nieznany materiał wideo z jedynych koncertów Presleya poza USA!

Krótki materiał filmowy z występu Elvisa w Kanadzie!

Elvis Presley poza terenem Stanów Zjednoczonych wystąpił tylko raz! Miało to miejsce w 1957 roku. Seria koncertów odbyła się w Kanadzie. Na temat tamtych wydarzeń powstało kilka doskonałych książek wypełnionych wspomnieniami fanów oraz rzadkimi zdjęciami. Niestety, po dzień dzisiejszy przetrwały zaledwie nieliczne i niezbyt dobrej jakości nagrania audio i bardzo krótkie materiały wideo.
W połowie stycznia 2018 roku w serwisie YouTube został zaprezentowany kolejny, niespełna minutowy klip wideo dokumentujący występ Elvisa z 2 kwietnia 1957 roku z Toronto. Nagranie jest stosunkowo bardzo dobrej jakości – jest kilka dobrych i wyraźnych najazdów kamery na twarz artysty a ujęcia obejmują zarówno to co dzieje się na estradzie jak i reakcję publiczności. Dzięki temu fragmentowi możemy zobaczyć jakie emocje budziły koncerty Presleya w latach pięćdziesiątych.

Omawiany materiał nie został odkryty na początku 2018 roku lecz już w połowie ubiegłego roku. Ten niespełna minutowy fragment był częścią ponad dwudziestominutowego wywiadu z DJem Redem Robinsonem i Fredem Latremouille na temat Little Richarda.

ELVIS W TORONTO – 2 KWIETNIA 1957 (WIDEO)

(info: Elvis Information Network/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *