„Guitar Man” – nieznany duet Elvisa Presleya i Jerry’ego Reeda!

Nieznane nagrania z sesji „Guitar Man” z 1980 roku!

W roku 1980 ukazała się płyta Elvisa Presleya, „Guitar Man”. Album był pomysłem wieloletniego producenta artysty, Feltona Jarvisa. Jego celem było pokazanie słuchaczom, że Elvis, choć zmarł w sierpniu 1977 roku, wciąż może nagrywać i wciąż może zachwycać.
Do archiwalnych ścieżek wokalnych (wyjętych z nagrań Presleya) zdecydował się dograć nowe sekcje instrumentalne. Dzięki takiemu zabiegowi przeboje z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych otrzymały zupełnie nowe, świeże i aktualne brzmienie. Zupełnie jakby Elvis Presley żył i właśnie rozpoczynał kolejną dekadę swojej muzycznej działalności. Uzyskany efekt był tym bardziej piorunujący, że Jarvis doskonale znał Presleya i jego postrzeganie muzyki.

Wśród kilkudziesięciu nagranych na nowo utworów Elvisa Presleya powstały także te, o którym do dzisiaj niewiele było wiadomo. Tytułowy „Guitar Man” w postaci duetu Elvisa i kompozytora, Jerry’ego Reeda (tego samego, którego Presley ściągnął do studia w 1967 roku bo chciał by to właśnie on zagrał charakterystyczne intro na gitarze) oraz przejmująca pieśń gospel, „Help Me”.
Oba nagranie niedawno udostępnił hiszpański fan Elvisa, Juan, a ja otrzymałem je dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionego z naszym blogiem Arjana Deelena.
Nie jest jasne dlaczego te kompozycje – ani wspomniany duet ani ballada „Help Me”, nie zostały wydane ani na oficjalnym LP „Guitar Man” z 1980 roku ani na późniejszym wydaniu FTD, „Too Much Monkey Business”. Być może kiedyś… A teraz… Tutaj! Po raz pierwszy w Polskim Internecie!

GUITAR MAN – DUET ELVIS PRESLEY & JERRY REED (NIEPUBLIKOWANY MATERIAŁ Z SESJI „GUITAR MAN”. 1980)
HELP ME – ELVIS PRESLEY (NIEPUBLIKOWANE MATERIAŁ Z SESJI „GUITAR MAN”. 1980)

* Rozpowszechnianie materiału bez zgody autora bloga zabronione!


(Info: Arjan Deelen/Juan/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: array_push() expects parameter 1 to be array, null given in /home/elvispro/domains/elvispromisedland.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-auto-translate-free/classes/class-wp-translatorea-connector.php on line 29