„Elvis ’68 Comeback. The Story Behind The Special” – premiera książki Steve’a Bindera jeszcze w tym miesiącu

Kulisy legendarnego programu telewizyjnego z 1968 roku

Steve Binder, amerykański producent i reżyser telewizyjny, pod koniec lat sześćdziesiątych na zawsze zmienił bieg kariery Elvisa Presleya. Przeciwstawiając się menedżerowi piosenkarza, Pułkownikowi Parkerowi, odważył się na całkowitą odmianę forsowanego przez niego scenariusza, w myśl którego program telewizyjny z 1968 roku miał być widowiskiem świątecznym i na nowo wskrzesił podupadającą karierę legendarnego króla rock’n’rolla.
Spotkałem Elvisa w moim biurze około godziny 16:30. Po uzyskaniu dzień wcześniej zgody od Pułkownika Parkera przybył do mojego biura by się ze mną spotkać i porozmawiać o Special„, wspominał w udzielonym mi przed kilku laty wywiadzie Steve Binder. „Zamiast tego skończyło się na rozmowie o życiu i muzyce. Zapytał mnie co myślę o jego karierze a ja odpowiedziałem mu, że myślę że znajduje się obecnie w toalecie! Zaśmiał się głośno i stwierdził, że byłem pierwszą osobą, która powiedziała mu prawdę!„.

26 kwietnia br. do sprzedaży trafi najnowsza książka Steve’a Bindera, „Elvis ’68 Comeback. The Story Behind Special”, w której reżyser obiecał podzielić się ze swoimi czytelnikami szczegółami na temat powstawania tego przełomowego dla kariery Presleya widowiska telewizyjnego.
W bogato ilustrowanej publikacji (liczącej sto dziewięćdziesiąt dwie strony) nie zabraknie więc wspomnień, anegdot z planu, faktów oraz ciekawostek.
Słowo wstępu do „Elvis ’68 Comeback Special. The Story Behind The Special” napisał reżyser najnowszej filmowej biografii króla, Baz Luhrmann.

Książkę można od kilku zamawiać w tzw. przedsprzedaży. Dostępna jest m.in w sklepie Amazon i wielu innych.

(Info: Steve Binder/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: array_push() expects parameter 1 to be array, null given in /home/elvispro/domains/elvispromisedland.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-auto-translate-free/classes/class-wp-translatorea-connector.php on line 29