„How Great Thou Art” i „Never Been To Spain” kolejnymi muzycznymi zapowiedziami nowego boxu

Sony/RCA prezentują kolejne utwory z boxu „Elvis On Tour”

Zaledwie kilka dni temu serwisy internetowe poświęcone Elvisowi Presleyowi obiegła informacja dotycząca poważnego opóźnienia w wydaniu rocznicowego zestawu „On Tour”. Premierę wydawnictwa przeniesiono z początku grudnia na… koniec stycznia 2023 roku (jedynie w wersji cyfrowej box ma być dostępny we wcześniej zapowiedzianym terminie).

Mimo to Sony Legacy/RCA nie zaprzestają intensywnych działań promocyjnych. Dotychczas w Internecie, na oficjalnym kanale Elvisa na YouTube, ukazały się już m.in utwory „Always On My Mind” i „Burning Love” nagrane podczas marcowych prób z 1972 roku (materiały te stanowić będą część zapowiadanego boxu).
Dzisiaj natomiast w tym samym miejscu pojawiły się dwie kolejne muzyczne zapowiedzi boxu. Tym razem wydawcy sięgnęli po nagrania koncertowe. Do promocji zestawu „On Tour” wykorzystano kompozycję „Never Been To Spain” nagraną podczas występu Elvisa w Richmond, 10 kwietnia 1972 roku oraz gospelowe „How Great Thou Art” zarejestrowane dzień wcześniej, 9 kwietnia, podczas koncertu w Hampton Roads.

Warto wspomnieć, że w Sieci dostępny jest również klip wideo na temat utworu „Always On My Mind”, w którym wypowiadają się m.in Ernst Jorgensen oraz inżynier dźwięku Matt Ross-Spang (odpowiedzialny za dźwięk na nowym zestawie).

HOW GREAT THOU ART – ELVIS PRESLEY (NA ŻYWO, 9 KWIETNIA 1972. Z BOXU „ON TOUR”)

NEVER BEEN TO SPAIN – ELVIS PRESLEY (NA ŻYWO, 10 KWIETNIA 1972. Z BOXU „ON TOUR”)

„ALWAYS ON MY MIND” – WYWIAD

(Info: Sony/Elvis Information Network/YouTube/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *