„How Great Thou Art Sessions”, „Fun In Acapulco” i… – nowości od FTD!

FTD zapowiada realizację długo wyczekiwanego boxu!

Informacja, która dosłownie kilka minut temu obiegła serwisy informacyjne poświęcone Elvisowi Presleyowi z pewnością ucieszy rzesze kolekcjonerów jego płyt. W szczególności miłośników jego studyjnych dokonań.

Kolekcjonerska wytwórnia FTD zapowiedziała bowiem, że pod koniec czerwca do sprzedaży trafi długo wyczekiwany box „How Great Thou Art Sessions”. Na pięciu płytach CD otrzymamy więc po raz pierwszy (oficjalnie) kompletny zapis sesji nagraniowej z Nashville, z maja 1966 roku w trakcie której Elvis zarejestrował nie tylko utwory, które następnie weszły w skład nagrodzonego Grammy longplaya „How Great Thou Art” (drugiego w jego dyskografii z muzyką gospel) lecz także wiele swoich późniejszych przebojów, w tym „I’ll Remember You”, „Come What May”, „Love Letters” oraz świąteczne „If Every Day Was Like Christmas”.

Na zapowiadanym wydawnictwie usłyszymy wszystkie wspomniane wyżej piosenki – podejście po podejściu.
Płytom towarzyszyć będzie licząca dwadzieścia osiem stron broszura.

Oprócz studyjnego „How Great Thou Art Sessions”, FTD sygnalizuje również wydanie koncertowego albumu „Elvis. Houston Fort Worth Baton Rouge 1974”.
Ten trzy-płytowy zestaw zawierać będzie z kolei zapis aż trzech kompletnych występów Presleya z 1974 roku – wieczorny show z 3 marca z Houston Astrodome, wieczorny koncert z 15 czerwca, nagrany w Tarrant County Convention Center w Forth Worth oraz występ z 17 czerwca z Baton Rouge.

Miłośnicy płyt winylowych otrzymają natomiast specjalną edycję longplaya „Fun In Acapulco”

(Info: Elvis The Man And His Music/NowDigThisMagazine/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *