Rodzina, przyjaciele i tłumy fanów pożegnały wczoraj Lisę Marie Presley

Wzruszające pożegnanie córki Elvisa Presleya

W niedzielę, 23 stycznia br. w Graceland – dawnej posiadłości Elvisa Presleya odbyło się uroczyste pożegnanie jedynej córki legendarnego piosenkarza, Lisy Marie Presley.
Otwarcia ceremonii dokonali Jason Clark i Tenessee Mass Choir wykonując przejmującą wersję pieśni „Amazing Grace”. Po ich występie, zebrani przed słynną rezydencją członkowie rodziny, przyjaciele a także tysiące fanów (szacuje się, że na miejscu było ich około pięciu tysięcy, natomiast transmisję internetową śledziło kilkaset tysięcy osób), którzy przybyli do Memphis z całego świata, mogli wysłuchać przemówień i wspomnień m.in Joela Weinshankera, który powiedział, że jednym z ostatnich życzeń Lisy było by ludzie nie płakali na jej pogrzebie, Jerry’ego Schillinga (byłego członka Mafii z Memphis), Księżnej Yorku – Sarah Ferguson oraz Priscilli Presley. „Nasze serca są złamane Lisa„, mówiła drżącym głosem matka zmarłej. „Wszyscy cię kochamy„.

W imieniu najstarszej córki Lisy Marie, przemówił jej mąż – Ben Smith Petersen. Sama Riley Keough nie była w stanie wystąpić. „Dziękuję za pokazanie mi, że miłość jest jedyną rzeczą, która liczy się w tym życiu„, napisała córka Lisy, w kolejnych zdaniach zdradzając fakt, że na krótko przed śmiercią Lisa Marie została babcią. „Mam nadzieję, że będę mogła kochać moją córkę tak jak ty kochałaś mnie, jak kochałaś mojego brata i moje siostry„.

W pożegnaniu córki Elvisa Presleya wzięli również udział James Burton – gitarzysta w zespole Presleya, Austin Butler, który w ubiegłym roku wcielił się w postać króla rock’n’rolla w filmie „Elvis” oraz Baz Luhrmann – reżyser wspomnianego filmu.

Cześć zmarłej oddały także gwiazdy muzyki. Axl Rose, lider grupy Guns’n’Roses wykonał wzruszającą wersję przeboju „November Rain”, który Lisa podobno bardzo sobie ceniła. „Nigdy nie sądziłem, że będę tutaj w takich okolicznościach„, mówił wyraźnie poruszony wokalista. „Wiem, że Lisa bardzo kochała swoją rodzinę i wytrwale opiekowała się dziedzictwem jej ojca„.
Bily Corgan w trakcie uroczystości zaśpiewał natomiast utwór „To Sheila” a Alanis Morrissette balladę „Rest”. Na scenie wystąpił także kwartet The Blackwood Brothers, który zaśpiewał dwie ulubione pieśni gospel Elvisa – „How Great Thou Art” oraz „Sweet, Sweet Spirit”.

Trwającą nieco ponad godzinę ceremonię zakończyła procesja do Ogrodu Medytacji, w którym pochowano Lisę. Córka Elvisa spoczęła obok swojego słynnego ojca, syna i dziadków.

(Info: Interia.pl/Viva/Styl.fm/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *