Jerry Lee Lewis nie żyje…

Odszedł pionier rock’n’rolla i ostatni żyjący członek Kwartetu za Milion Dolarów

Jeszcze dwa dni temu, gdy serwis TMZ.com podał nieprawdziwe informacje o jego śmierci, wydawało się, że na Kilera nie ma mocnych… W mediach błyskawicznie pojawiło się sprostowanie i nagłówki – „ON ŻYJE I WCIĄŻ MIESZKA W MEMPHIS”.
Niestety, dzisiaj menedżer artysty potwierdził. W wieku osiemdziesięciu siedmiu lat zmarł Jerry Lee Lewis. Jeden z pionierów – ikon rock’n’rolla i ostatni członek legendarnego Kwartetu za Milion Dolarów.

Na scenie, na której stanął po raz pierwszy w wieku czternastu lat, występował do początku 2019 roku. Kilka tygodni później, 28 lutego 2019 roku, muzyk przeszedł bardzo poważny udar.

Już podczas swoich pierwszych występów estradowych Lewis zaprezentował publiczności swój unikalny styl będący połączeniem boogie woogie, bluesa i muzyki country. Gigantyczną popularność zapewniły mu zarejestrowane w SUN Studio w Memphis „Crazy Arms”, Whole Lotta Shakin’ Goin On”, „Great Balls Of Fire” czy „High School Confidential”.

W grudniu 1956 roku wziął udział w jam session znanym dzisiaj jako Kwartet za Milion Dolarów. Tego dnia, w jednym studiu, stanęły obok siebie największe gwiazdy ówczesnego showbiznesu – Elvis Presley, Carl Perkins, Johnny Cash i wspomniany Jerry Lee Lewis.

Sam Phillips – słynny producent i właściciel SUN Studio, zapytany w jednym z wywiadów o relacje Elvisa (z którym w latach pięćdziesiątych „Killer” rywalizował o tytuł króla rock’n’rolla) z Jerrym Lee Lewisem odpowiedział: „W przypadku dwójki tak monumentalnych osób wiesz, że pojawi się nuta zazdrości. Najważniejsze by nie wykraczała ona poza granice dobrego smaku. Elvis Presley za każdym razem gdy miał okazję posłuchać Jerry’ego, robił to. Za każdym razem gdy Jerry miał okazję posłuchać jego (Elvisa, przyp. autor), również to robił. To nie było tylko koleżeństwo. To był całkowity szacunek do siebie nawzajem. Wspaniali muzycy„.

(Info: Elvis History Blog/Rolling Stone/Interia.pl/Mariusz Ogiegło Zdjęcie: Michael Ochs Archives/Getty Images)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: array_push() expects parameter 1 to be array, null given in /home/elvispro/domains/elvispromisedland.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-auto-translate-free/classes/class-wp-translatorea-connector.php on line 29