Laurel Goodwin nie żyje…

Zmarła filmowa partnerka Elvisa Presleya

Pomimo, że była to moja pierwsza rola i trochę się denerwowałam, Elvis okazał się słodki i ujmujący. Świetnie się dogadywaliśmy i zostaliśmy przyjaciółmi„. Tak swój udział w filmie „Girls! Girls! Girls!” wspominała Laurel Goodwin.

Aktorka zmarła 25 lutego br. w wieku siedemdziesięciu dziewięciu lat. Informację o jej śmierci przekazała jej siostra.

Goodwin swoją przygodę z showbiznesem rozpoczęła już jako dziecko. Mając zaledwie siedem lat pracowała jako modelka. W wieku dziewiętnastu lat wytwórnia Paramount podpisała z nią siedmioletni kontrakt.
Udział w komedii „Girls! Girls! Girls!” u boku Elvisa Presleya był jej filmowym debiutem. Na ekranie wcieliła się w rolę Laurel Dodge – dziewczyny, która pomaga odkupić kreowanemu przez Presleya Rossowi Carpenterowi jego ukochaną łódź i rywalizuje o jego względy z piękną Stellą Stevens.

Elvis i Laurel Goodwin stworzyli niezapomnianą kreację, szczególnie w scenie z piosenką „The Walls Have Ears”, w której oboje tańczą tango!

„THE WALLS HAVE EARS” – ELVIS PRESLEY (SCENA Z FILMU „GIRLS! GIRLS! GIRLS!”)

Spędzałam z nim czas na planie filmowym rozmawiając o filozofii a nawet namówiłam go (Elvisa, przyp. autor) by zaśpiewał dla mnie a capella!„, snuła swoje wspomnienia aktorka. „To był spory dreszczyk emocji ponieważ on miał głos dany przez Boga a a capella brzmiał nawet lepiej niż na nagraniach, które słyszałam„.

Oprócz głównej kobiecej roli w filmie Presleya, Laurel Goodwin wystąpiła również w jednym z odcinków serialu „Star Trek” oraz takich produkcjach jak „Papa’s Delicate Condition” czy „The Glory Guys”.

(Info: Elvis Information Network/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: array_push() expects parameter 1 to be array, null given in /home/elvispro/domains/elvispromisedland.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-auto-translate-free/classes/class-wp-translatorea-connector.php on line 29