Marty Stuart zagra koncert w Graceland i….

… dokona otwarcia nowej wystawy

Marty Stuart (na zdj.podczas wizyty w Graceland w październiku 2017. Zdj. Graceland/EPE), pięciokrotny zdobywca Nagrody Grammy, członek Grand Ole Opry, gwiazda muzyki country zagra koncert w Graceland – posiadłości króla rock’n’rolla, Elvisa Presleya. Wokalista wraz ze swoją grupą Fabulous Superlatives pojawi się w Guest House, kompleksie hotelowym położonym na terenie rezydencji Presleya, 9 czerwca br. Skład grupy zostanie dodatkowo wzmocniony przez gościnny udział perkusisty z SUN Studio, W.S.Hollanda.

Koncert Stuarta będzie miał ścisły związek z otwarciem nowej wystawy. Przecięcie wstęgi otwierającej ekspozycję nastąpi o godzinie 14:00 w dniu 9 czerwca br. Oczywiście, w ceremonii udział weźmie Marty Stuart.
Wystawa zatytułowana „Hillbilly Rock” pokazywana będzie na terenie kompleksu Elvis Presley Memphis a skupiać będzie się na pokazaniu korzeni rock’n’rolla w muzyce country. Większość prezentowanych na niej eksponatów pochodzić będzie z osobistej kolekcji Marty Stuarta.
Sam (Phillips, przyp.autor) był muzycznym Maverickiem, który widział piękno i wyczuwał wielką moc w zacieraniu granic pomiędzy country, rhythm’n’bluesem, bluegrass i muzyką gospel„, wyznał w jednym z wywiadów Marty Stuart. „Triumfalnie burzył mury otaczające te kultury muzyczne otwierając okna na wszelkie możliwości muzyczne, eksplorując autentyczność ukrytą w każdym indywidualnym artyście i tworząc przestrzeń w której mogła rozkwitnąć wolność„.

(info: Elvis Info Network/Graceland/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *