„Million Dollar Quartet” – legendarne spotkanie z 1956 roku wydane na…

…dwóch albumach!

W jednej z gazet dziennikarz określił spotkanie do którego doszło w studiu SUN 4 grudnia 1956 roku mianem „kwartetu za milion dolarów”. Dlaczego? Bo na ów kwartet składały się cztery największe i najbardziej gorące w tamtym okresie nazwiska w show biznesie – Elvis Presley, Jerry Lee Lewis, Carl Perkins oraz Johnny Cash!
Spontaniczny jam session został (na całe szczęście) utrwalony na taśmach i przeszedł do historii muzyki rozrywkowej stając się m.in inspiracją do serii przedstawień pod tym samym tytułem.
„Million Dollar Quartet” jest także jednym z najczęściej wznawianych i wydawanych materiałów z tamtego okresu – z okresu złotej ery rock’n’rolla.
Tylko teraz do sprzedaży trafiły aż dwa (!) albumy o tym tytule. Pierwszy z nich, pod rozszerzonym tytułem „Million Dollar Quartet – The Complete Session In Its Original Sequence” został zrealizowany przez wydawnictwo Hoodoo Records. Zawierać będzie on kompletny materiał z tego historycznego spotkania, zgrany we właściwej kolejności i z pełnymi dialogami. Dodatkowo do płyty dołączona została 16-stronicowa broszura.
Drugi album zrealizowało wydawnictwo Charly Records. Tym razem w formie dwóch płyt winylowych.

(info: Day By Day/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *