O Elvisie Presleyu i książce „Wszystkie płyty króla” w Ośrodku Kultury Gminy Tomice

Spotkanie autorskie w dobie pandemii

Na to spotkanie cieszyłem się bardziej niż kiedykolwiek. Kiedy kilka tygodni temu otrzymałem propozycję wzięcia udziału i jednoczesnego zainaugurowania „Dyskusyjnego Klubu Książki” – wspólnej inicjatywy Publicznej Biblioteki w Tomicach i Ośrodka Kultury Gminy Tomice byłem dumny i szczęśliwy. Z jednego powodu. Nareszcie otrzymałem możliwość podzielenia się swoją pasją z mieszkańcami swojej miejscowości, swojej gminy. Zawsze było to dla mnie szalenie ważne.

Niestety, wprowadzane z tygodnia na tydzień kolejne rządowe obostrzenia sprawiły, że zaplanowane na 28 października br. spotkanie autorskie nie mogło się odbyć w takiej formie w jakiej początkowo zakładali organizatorzy. Żeby jednak nie rezygnować całkowicie z otwarcia „Dyskusyjnego Klubu Książki” (lub nie przesuwać go w czasie) zdecydowaliśmy wspólnie (wraz z organizatorami przedsięwzięcia), że dzień przed planowanym spotkaniem nagramy rozmowę – wywiad, który następnie zostanie zamieszczony na stronach Ośrodka Kultury Gminy Tomice w dniu w którym miał odbyć się wieczorek autorki.

Tak więc w środowy wieczór, 27 października, rozmowę przeprowadził Paweł Kręcioch, były dziennikarz Gazety Krakowskiej. Przez blisko godzinę pytał mnie o moją pasję, kulisy powstawania książki „Wszystkie płyty króla”, o Elvisa Presleya i jego rolę w moim życiu i wiele innych rzeczy. Pytania były starannie przemyślane a prowadzący wykazał się olbrzymim profesjonalizmem w podejściu do tematu.
Całe spotkanie zostało zarejestrowane (przy użyciu najlepszych rozwiązań technicznych jakimi dysponuje Ośrodek Kultury). Tym samym „Dyskusyjny Klub Książki” został zainaugurowany.

Stając przed wyborem właściwej formy spotkania zwyciężyły przede wszystkim względy bezpieczeństwa (obok względów technicznych). Oczywiście, wirtualne spotkanie nigdy nie zastąpi spotkania twarzą w twarz z czytelnikiem, uścisku dłoni, chwili rozmowy czy zaskakujących pytań padających wprost z sali (nie mówiąc już o możliwości złożenia dedykacji w książce) niemniej jestem szalenie szczęśliwy i wdzięczny organizatorom spotkania za stworzenie okazji do tego by w tych trudnych, pandemicznych czasach umożliwić mi spotkanie z Wami – czytelnikami książki „Wszystkie płyty króla”.

A Wam dziękuję za to, że choć w ten wirtualny sposób byliście tam wtedy ze mną.

Poniżej prezentuję zapis rozmowy nagranej w Ośrodku Kultury Gminy Tomice

„DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI” – Spotkanie z Mariuszem Ogiegło 

(Info: GOK Tomice/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: array_push() expects parameter 1 to be array, null given in /home/elvispro/domains/elvispromisedland.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-auto-translate-free/classes/class-wp-translatorea-connector.php on line 29