Pierwszy występ Elvisa Presley’a u Eda Sullivana w kolorze!

Amerykańska stacja telewizyjna wyemituje koloryzowaną wersję legendarnego show!

ElvisEdSullivanShow Amerykańska stacja telewizyjna The Smithsonian Channel już niebawem wyemituje nowy cykl programów zatytułowany „America In Color” („Ameryka w kolorze”). Ten ambitny projekt, jak piszą już o nim media, skupiać będzie się na pokazaniu historii Ameryki, jej ludzi oraz popkultury poprzez materiały wideo – czarno-białe materiały wideo, które na potrzeby serii zostaną poddane zabiegowi koloryzacji!
I tak w ramach pięciogodzinnego cyklu obejrzeć będzie można po raz pierwszy koloryzowaną wersję lądowania na księżycu, rzadkie prywatne nagrania Prezydenta Franklin Roosevelta zarejestrowane w trakcie Wielkiego Kryzysu, sceny z ataku na Pearl Harbor oraz narodziny rock’n’rolla.
Szczególnie ten ostatni temat bliski będzie fanom Elvisa Presley’a. Stacja The Smithsonian Channel planuje bowiem pokazanie w ramach „America In Color” pierwszego występu Presley’a w programie „Ed Sullivan Show” z 9 września 1956 roku. Oczywiście także i ten materiał pokazany zostanie w kolorze w jakości 4K.
Wielbiciele króla rock’n’rolla będą mieli więc niepowtarzalną okazję do obejrzenia legendarnego widowiska i usłyszenia swojego idola śpiewającego m.in „Ready Teddy”, „Don’t Be Cruel” i „Love Me Tender”.
To jedno z naszych najważniejszych zleceń„, powiedział David Royle – jeden z twórców cyklu. „To przełomowa seria, która z powrotem przywraca barwy do historii i przenosi widzów w przeszłość, która kiedyś wydawała się szara i odległa. A teraz jest żywa i atrakcyjna„.

(info: Elvis Information Network/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *