„Reinventing Elvis: The ’68 Comeback Special”

Kulisy przełomowego programu telewizyjnego w nowym filmie dokumentalnym

Wyemitowany w grudniu 1968 roku program „ELVIS”, znany dzisiaj szerzej jako „NBC TV Comeback Special” lub też „The ’68 Comeback Special”, miał najwyższą oglądalność w całym 1968 roku.

Wszyscy świetnie się bawiliśmy każdego dnia„, opowiadał podczas naszej rozmowy, reżyser widowiska, Steve Binder. „Elvis był wspaniały we współpracy zarówno ze mną jak i z całym moim personelem. Nigdy, według mojej wiedzy, nie był spięty. Od początku do końca„.

Show stacji NBC łączący w sobie elementy występów na żywo, pierwszych od siedmiu lat (ostatni raz Elvis występował na scenie w 1961 roku) ze scenami nakręconymi w studiu telewizyjnym okazał się trampoliną do sukcesu i sprawił, że kariera Presleya nadwątlona przez lata występów w hollywoodzkich filmach ożyła na nowo.

15 sierpnia 2023 roku na platformie streamingowej Paramount + premierę będzie miał pełnometrażowy film dokumentalny zatytułowany „Reinventing Elvis: The ’68 Comeback Special”, w którym widzowie będą mogli poznać kulisy tego historycznego i przełomowego dla kariery Presleya programu telewizyjnego.

W programie swoimi wspomnieniami dzielić będą się m.in Steve Binder, muzycy i inne, żyjące nadal osoby tworzące ten program.

Dzień później, 16 sierpnia, dokument „Reinventing Elvis: The ’68 Comeback Special” obejrzeć będzie można także w pozostałych krajach: Wielkiej Brytanii, Ameryce Łacińskiej, Brazylii, Francji, Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech.

W tym roku mija równo 55 lat od momentu nakręcenia i wyemitowania programu „Elvis: The ’68 Comeback Special”. Warto więc sobie przypomnieć jego historię.

STEVE BINDER – WYWIAD

(Info: Elvis Information Network/Mariusz Ogiegło)

2 komentarze

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *