„Christmas With Elvis And The RPO” – nagrodzone przez UK B.P.I!

Wysoka sprzedaż gwiazdkowego albumu Elvisa Presley’a

Gwiazdkowy album Elvisa Presley’a od dwóch tygodni znajduje się (ponownie) w pierwszej dziesiątce Oficjalnej Brytyjskiej Listy Przebojów. We wczorajszym notowaniu płyta „Christmas With Elvis And The Royal Philharmonic Orchestra” zanotowała spadek z miejsca szóstego na miejsce dziewiąte. Króla rock’n’rolla w drodze na szczyt zestawienia wyprzedziła inna, nieżyjąca już, gwiazda, która swoją światową karierę rozpoczynała w legendarnym studiu Sama Phillipsa, SUN Studio w Memphis – Roy Orbison.
Pomimo to producenci nowego krążka Presley’a mogą mówić o kolejnym sukcesie. Brytyjski Przemysł Muzyczny tj. organizacja interesy tamtejszego przemysłu muzycznego, przyznał Elvisowi Presley’owi srebrną płytę za sprzedaż sześćdziesięciu tysięcy egzemplarzy gwiazdkowego albumu (wliczając w to fizyczną sprzedaż a także oficjalną liczbę pobrań etc) na terenie samej tylko Wielkiej Brytanii.
I wydaje się, że na tym nie koniec… Do Świąt Bożego Narodzenia pozostały jeszcze dwa tygodnie a popyt na świąteczne nagrania Elvisa Presley’a rośnie wraz ze świąteczną gorączką… Czyżby więc kolejna złota płyta dla króla rock’n’rolla w Anglii?

(info: Day By Day/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *