„Doktor 'dobre samopoczucie’: Elvis i Dr.Nick” – dokument w TVP!

Elvis, Dr.George Nichopoulos i problemy z lekami…

ElvisINickTV Elvis Presley. Genialny artysta obdarzony niezwykłym talentem i sposobem postrzegania i wyrażania muzyki. Człowiek, którego po dziś dzień każdy wspomina jako osobę wspaniałomyślną, hojną i bardzo dobrą dla swoich współpracowników, przyjaciół i członków rodziny.
Elvis Presley. Niestety, to „pukając” niemal do każdych drzwi w poszukiwaniu wspomnień osób, które go znały i które z nim pracowały zawsze wracał temat problemów ze zdrowiem i jego przedwczesnej śmierci. Jedne osoby mówiły o tym chętniej inne mniej, a wręcz zastrzegały sobie przed rozpoczęciem rozmowy, że nie chcą na ten temat rozmawiać w ogóle. Nie da się jednak ukryć, szczególnie obserwując ostatnie miesiące życia i twórczości Elvisa, że problem istniał…
Dzisiaj w nocy na TVP 2 o godzinie 23:15 (powtórka o 3:40) w ramach cyklu „Świat bez fikcji” obejrzeć będzie można dokument „Doktor 'dobre samopoczucie’: Elvis i Dr.Nick”, w którym „dokumentaliści rozważają granice odpowiedzialności lekarzy wobec gwiazd„. W dokumencie główną rolę odgrywać będzie związek Elvisa i George’a Nichopoulos’a. „Elvis nie przeklinał, nie palił, nie pił, nie żuł tytoniu, nie kłamał, nie sypiał z byle kim. Zapłacił za sukces uzależnieniem od lekarstw. Ufał lekarzom jak dziecko„, usłyszymy w polskim zwiastunie brytyjskiego filmu dokumentalnego z 2015 roku. „Dr. Nick ciągle coś dostawał. Np. nowego Mercedesa„.
W dokumencie wypowiadać będą się osoby znające Elvisa – David Stanley (przyrodni brat piosenkarza) i Mindi Miller (przyjaciółka Elvisa z lat 70-tych).
Film spróbuje dać odpowiedź na pytanie „czy jest możliwe zachowanie zawodowego obiektywizmu wobec wielkich gwiazd show biznesu (takich jak Elvis czy Michael Jackson, przyp.autor), a także na kim właściwie spoczywa odpowiedzialność za zdrowie i życie tak wymagających klientów„.
Myślę, że warto zapoznać się z tym dokumentem i przynajmniej wyrobić sobie własną opinię na ten temat.

(info: Monika Białek/Teleman/TVP2/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: array_push() expects parameter 1 to be array, null given in /home/elvispro/domains/elvispromisedland.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-auto-translate-free/classes/class-wp-translatorea-connector.php on line 29