Stacja NBC upamiętni 50 rocznicę powstania programu „ELVIS” z 1968 roku

Specjalny program w pięćdziesiątą rocznicę nakręcenia „NBC TV Comeback Special”

Pięćdziesiąta rocznica nakręcenia programu „ELVIS” znanego szerzej jako „NBC TV Comeback Special” to chyba temat numer jeden w 2018 roku w środowisku fanów króla rock’n’rolla i nie miłośników muzyki w ogóle. Program, nakręcony w czerwcu 1968 roku trwale odmienił karierę Elvisa Presleya pozwalając mu m.in na powrót do występów na żywo. Historię tego widowiska możecie śledzić także na naszym blogu przez cały maj.

Tymczasem stacja NBC ogłosiła wczoraj, że upamiętni show z udziałem Presleya w sposób szczególny emitując specjalny dwugodzinny dokument zatytułowany „The 50th Anniversary Of The Elvis Comeback Special”. W programie zobaczyć będzie można m.in wywiady i wspomnienia osób bezpośrednio zaangażowanych w produkcję oryginalnego show, w tym reżysera Stevea Bindera. Ponadto twórcy przewidują pokazanie wielu interesujących materiałów filmowych – tzw. outtakes lub po prostu innych ujęć znanych z programu scen.

Za produkcję rocznicowego programu odpowiadać będzie Ken Ehrlich Productions. Producent Ken Ehrlich ma w swoim dorobku m.in takie dokumenty „Elton John: I’m Still Standing” czy „”Sinatra 100: An All- Star Grammy Salute”.

(info: Day By Day/Mariusz Ogiegło)

One Comment

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *