TCB Band na jedynym koncercie w Polsce!

Muzycy Elvisa Presley’a już w styczniu zagrają dla polskich fanów!

TCBPolandNews troszkę spóźniony ale wydarzenia ostatnich dni sprawiły, że umknął. Dzisiaj pora nadrobić zaległości.
Elvis Presley nazywał ich „kręgosłupem swojego show”. O kim mowa? O muzykach stanowiących sekcję rytmiczną jego zespołu. Grupie znanej jako TCB Band. W jej podstawowy skład wchodzili James Burton (gitarzysta), Ronnie Tutt (perkusja), Glen D.Hardin (klawisze), Jerry Scheff (gitara basowa) oraz John Wilkinson (gitara rytmiczna).
Wymienieni instrumentaliści towarzyszyli Presley’owi niemal (słowo nieprzypadkowe ponieważ poszczególni muzycy kończyli swoją współpracę na różnym etapie kariery Elvisa) w każdym koncercie zagranym pomiędzy rokiem 1969 a 1977. Ponadto pracowali z piosenkarzem podczas sesji nagraniowych – od legendarnego „Maratonu w Nashville” z 1970 roku aż po równie legendarne ostatnie sesje w Jungle Room w Graceland w 1976 roku.
Na zaproszenie Stowarzyszenia 'Elvis Lives’ już 15 stycznia 2018 roku członkowie TCB Band, James Burton, Ronnie Tutt oraz Glen D.Hardin po raz pierwszy odwiedzą Polskę. Jedyny koncert grupy odbędzie się w Rzeszowie w tamtejszym hotelu BRISTOL.
Muzykom na scenie towarzyszyć będzie współpracujący z Elvisem od 1966 roku kwartet Gospel, The Imperials (z Terrym Blackwoodem).
Przeboje Elvisa przypomni ceniony wokalista, Dennis Jale.
Organizatorzy wydarzenia wciąż jeszcze nie podali informacji o biletach. Jeśli taka aktualizacja się pojawi będziecie wiedzieć o tym pierwsi!

(info: Elvis Lives/Mariusz Ogiegło)

3 komentarze

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *