Prezydent Krakowa udziela poparcia dla projektu „Gwiazda Elvisa w Krakowie”

Zielone światło dla Gwiazdy Elvisa Presley’a w Krakowie

Prezydent Miasta Krakowa, Jacek Majchrowski, udzielił swojego poparcia dla projektu „Gwiazda Elvisa Presley’a w Krakowie”. W odpowiedzi na pismo złożone przez zarząd krakowskiego fanklubu oraz przedstawicieli grupy „Elvis w Krakowie” Prezydent napisał: „Mając na uwadze twórczość Elvisa Presley’a, jego rozpoznawalność uważam,że pomysł jest godny realizacji. Odsłonięcie gwiazdy Elvisa Presley’a mogłoby zostać zorganizowane w przyszłym roku„.

Przypomnę, że 26 czerwca br., tj. w rocznicę ostatniego koncertu Elvisa Presley’a, krakowscy fani artysty wystąpili do władz stacji RMF FM z wnioskiem o uhonorowanie króla rock’n’rolla Gwiazdą w Alei Gwiazd pod Wawelem.
Gwiazda Elvisa miałaby rozbłysnąć m.in obok gwiazdy Celine Dion. Władze krakowskiego klubu sympatyków piosenkarza liczą, że uda się odsłonić gwiazdę Presley’a w czerwcu 2018 roku podczas jedynego w Polsce koncertu „The Wonder Of You”, którego gościem specjalnym będzie Priscilla Presley. Innym terminem zasugerowanym przez Dziennik Polski są przyszłoroczne Wianki.

Osobiście, bardzo wspieram ten projekt. Trzymam kciuki za jego powodzenie i mam nadzieję, że już wkrótce będę mógł przekazać Wam równie pozytywne informacje dotyczące tego tematu.

(info: Elvis z Krakowa/Mariusz Ogiegło)

One Comment

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *