„The Elvis Concert – Christmas Edition” – dodatkowa seria występów na specjalne życzenie fanów!

Muzycy Elvisa ponownie zagrają dla europejskiej publiczności!

Tegoroczna trasa koncertowa „An Evening With Elvis’ Friends And Original Musicians” spodobała się europejskiej publiczności do tego stopnia, że trzeba było zaplanować dodatkową serię występów!
Druga tura koncertów z udziałem oryginalnych muzyków Elvisa Presleya startuje już w grudniu br. pod nazwą „The Elvis Concert – Christmas Edition”. Bohaterami wydarzeń będą m.in Bob Lanning – perkusista, który współpracował z Elvisem w 1970 roku podczas 63. jego koncertów (m.in w Las Vegas i Huston Astrodome. Muzyka usłyszeć można m.in na LP „On Stage February 1970”) oraz Eddie Graham (grający na instrumentach perkusyjnych podczas koncertów Presleya w latach 1969-1972).
Ponadto fani króla rock’n’rolla będą mogli liczyć na wspomnienia partnerki Elvisa z lat 70-tych, Mindi Miller (towarzyszyła Elvisowi m.in podczas tras koncertowych i była jedną z nielicznych dziewczyn artysty, którą zaproszono na jego pogrzeb).
Przeboje Elvisa, zarówno te znane jak i te nieco mniej, przypomni czterokrotnie utytułowany w Memphis, Dwight Icenhower.
Ale na tym nie kończy się lista muzycznych atrakcji! Grudniowe tournee zaskoczy wielbicieli także świeżym spojrzeniem na muzykę Elvisa Presleya. Promotor i pomysłodawca tego cyklu koncertów, Arjan Deelen, poprosił dyrygenta Ivana Kovacevica o napisanie nowych aranżacji do piosenek Elvisa. Ten w odpowiedzi na zlecone zadanie wysłuchał wszystkich płyt Presleya, w tym także filmowych, i rozpisał je na nowo.
Aranże pełne bluesowych, jazzowych a nawet nowoorleańskich wpływów fani, którzy wybiorą się na koncerty będą mogli usłyszeć w wykonaniu orkiestry Barcelona Big Band.
Organizatorzy mają nadzieję, że ten nowy format przypadnie do gustu słuchaczom.

(info: elvisnews.dk/AD/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *