„The Elvis Experience” i „Elvis, Strait, to Jesus…” – współpracownicy Elvisa piszą książki!

Wspomnienia współpracowników Elvisa Presleya

Od kogo lepiej można uczyć się historii jak nie od osób, które były jej świadkami? Dlatego też ponad wszystko zawsze ceniłem sobie spotkania i rozmowy z osobami, które znały Elvisa Presleya. Ważną częścią mojej kolekcji są też książki napisane przez osoby z najbliższego otoczenia Elvisa. Dwie kolejne tego typu pozycje trafią do sprzedaży już niebawem.

Autorem pierwszej z nich, „The Elvis Experience” będzie osobisty ochroniarz i sparing partner Elvisa, Dave Habler. Książka napisana we współpracy z Michaelem Millerem ma trafić do sprzedaży jeszcze w sierpniu tego roku. Autor w jednym z wywiadów obiecał, że fani znajdą na jej łamach nie tylko liczne fotografie (być może kilka z nich okaże się nowych i nigdy niepublikowanych) ale także historie, którymi nigdy wcześniej nie dzielił się publicznie.
Książka dostępna jest już w tzw. przedsprzedaży. Jej koszt to 26 Dolarów.

Kolejna publikacja, „Elvis, Strait, to Jesus: An Iconic Producer’s Journey With Legends Of Rock’n’Roll, Country And Gospel” to zbiór wspomnień cenionego pianisty Tony Browna, który w latach siedemdziesiątych współpracował z Elvisem Presleyem. Klawiszowiec towarzyszył Presleyowi m.in podczas ostatnich tras koncertowych (w tym także koncertów w Omaha i Rapid City filmowanych przez ekipę CBS na potrzeby programu „Elvis In Concert”) oraz w studiu nagraniowym. Najbardziej znaczących i historycznych nagrań obaj dokonali w Graceland, w Jungle Room. Były to ostatnie studyjne nagrania Elvisa.

(info: Day By Day/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: array_push() expects parameter 1 to be array, null given in /home/elvispro/domains/elvispromisedland.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-auto-translate-free/classes/class-wp-translatorea-connector.php on line 29