„The Wonder Of Elvis!” – światowe media o sukcesie nowej płyty Presley’a …

… na Oficjalnej Brytyjskiej Liście Przebojów!

13NUMER1Historia dzieje się na naszych oczach!„, usłyszałem wczoraj wieczorem. I nie sposób się z tym stwierdzeniem nie zgodzić. Wczoraj o godzinie 18:45 tysiące fanów Elvisa Presley’a z niepokojem oczekiwało wyników najnowszego notowania Oficjalnej Brytyjskiej Listy Przebojów. Kilka minut później było już jasne… „Sen się spełnił!„. Najnowszy album nieżyjącego od 1977 roku króla rock’n’rolla wspiął się na szczyt zestawienia (sprzedany w ilości 63, 500 egzemplarzy) zostawiając w tyle najnowsze albumy żyjących, aktywnych gwiazd muzyki pop – Michaela Buble (55, 087 sprzedanych egzemplarzy) i Lady Gagi (26, 694 sprzedanych sztuk). Starcie z królem rock’n’rolla przegrał także legendarny Leonard Coehen.
Na sukces nowej płyty Presley’a, „The Wonder Of You”, niemal natychmiast zareagowały wszystkie poważne serwisy internetowe począwszy od BBC News a skończywszy na Daily Mail.
Król rock’n’rolla powrócił na szczyt listy przebojów – sześćdziesiąt lat po tym gdy gwiazda zdobyła swój pierwszy numer jeden„, informował serwis Sky News w artykule zatytułowanym „Elvis Presley pobił rekord zdobywając trzynasty numerem jeden dla solowego albumu”. W tym samym tekście autor zauważył, że Presley jest artystą, który najdłużej utrzymuje się na brytyjskiej liście (i z powodzeniem dociera na jej szczyty). Jego pierwszy przebojowy album (1956) od najnowszego numeru jeden dzieli równo sześćdziesiąt lat!
Z kolei serwis BBC News już w tytule swojego newsa doniósł wczoraj: „Elvis Presley pobił rekord Madonny na liście albumów”. „Elvis Presley pobił rekord pod względem liczby albumów solowych artystów, które dotarły do pierwszego miejsca„, czytamy w artykule BBC. „Ostatni album piosenkarza, 'The Wonder Of You’, pokonał konkurencję w postaci Michaela Buble i Lady Gagi aby stać się jego trzynastym albumem na szczycie listy. Do tej pory Elvis i Madonna posiadali tytuł rekordzistów mając po dwanaście albumów numer jeden każdy„.
Daily Mail natomiast w swoim tekście „The Wonder Of Elvis!” cytuje byłą żonę króla rock’n’rolla. „To osiągnięcie jest czymś za co wiem, że Elvis byłby tak bardzo wdzięczny„, wyznała Priscilla Presley. „Jestem niezwykle dumna ze wszystkiego co osiągnął. Jestem też tak bardzo wdzięczna brytyjskim fanom którzy dbają o jego dziedzictwo i za ich wsparcie. Mam nadzieję, że nadal będą słuchać i kochać jego muzykę tak samo jak ja„.

PREMIEROWO! „You Gave Me A Mountain” – Elvis Presley & The Royal Philharmonic Orchestra („The Wonder Of You”. Edycja japońska)

(info: Sky News/BBC News/Daily Mail/Elvis Presley Forum.pl/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *