Uroczystości pogrzebowe Lisy Marie Presley odbędą się w Graceland

Córka Elvisa Presleya zostanie pochowana w Graceland

Lisy Marie Presley zmarła 12 stycznia br w wieku pięćdziesięciu czterech lat. Jej rodzina poinformowała przed kilkoma dniami, że w najbliższą niedzielę, tj. 22 stycznia, w Graceland odbędzie się nabożeństwo upamiętniające jedyną córkę legendarnego Elvisa Presleya.  Ta część uroczystości będzie miała charakter publiczny i oprócz najbliższej rodziny oraz przyjaciół zmarłej będzie mógł w niej wziąć udział każdy, kto w tym dniu przybędzie do Memphis (z uwagi na ograniczoną liczbę miejsca przed posiadłością obowiązuje zasada, kolokwialnie rzecz ujmując, „kto pierwszy ten lepszy”).

Początek nabożeństwa przewidziano na godzinę 9:00 rano (tj. około godziny 16:00 naszego czasu). Po jego zakończeniu fani zmarłej piosenkarki i kompozytorki w procesji udadzą się do położonego na tyłach rezydencji Ogrodu Medytacji – do jej miejsca spoczynku.
Lisa zostanie pochowana obok pozostałych członków swojej rodziny – swojego ojca, dziadków oraz syna.

W związku z olbrzymim zainteresowaniem, przebieg powyższych wydarzeń zdecydowano się transmitować za pośrednictwem Internetu (transmisja dostępna będzie również w radiu SiriusXM Elvis Radio). Osoby, które nie mogą więc osobiście przybyć do Graceland by pożegnać córkę Elvisa mogą uczestniczyć w nabożeństwie wchodząc pod poniższy adres:

TRANSMISJA UROCZYSTOŚCI POGRZEBOWYCH LISY MARIE PRESLEY – TUTAJ

Jednocześnie, rodzina Lisy prosi fanów, którzy przybędą do Graceland by zamiast kwiatów przekazali wpłatę na rzecz fundacji The Elvis Presley Charitable Foundation, która wspiera m.in programy dla dzieci z okolic Memphis.

Wpłat można dokonać TUTAJ

PS. W imieniu czytelników bloga ELVIS: Promised Land (i moim własnym) na ręce bliskich Lisy został wysłany list z kondolencjami.
PS. 2 Każdy z nas przeżywa odejście Lisy Marie Presley w inny sposób dlatego zwracam się w tym miejscu z gorącą prośbą o powstrzymanie się od złośliwych a czasami niestosownych komentarzy (a których niestety mnóstwo pojawiło się w ostatnim czasie). Uszanujmy śmierć ukochanej córki naszego idola. Uszanujmy również jej bliskich, którzy teraz przeżywają być może najtrudniejsze chwile w swoim życiu. Dziękuję za wyrozumiałość.

(Info: Day By Day/Graceland/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: array_push() expects parameter 1 to be array, null given in /home/elvispro/domains/elvispromisedland.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-auto-translate-free/classes/class-wp-translatorea-connector.php on line 29