The Elvis Concert – wystartowała europejska trasa koncertowa z udziałem muzyków Elvisa Presleya

Muzycy Elvisa Presleya ponownie zawitali do Europy!

5 kwietnia, w stolicy Danii – Kopenhadze, w tamtejszym Breamen Teater, wystartowała kolejna europejska trasa koncertowa z udziałem muzyków przed laty występujących z Elvisem Presleyem.
Fani, którym udało się nabyć bilety na jeden z trzydziestu czterech koncertów (!) będą mogli zobaczyć na scenie m.in perkusistę Boba Lanninga, który zagrał z Presleyem m.in podczas jego drugiej wizyty w hotelu International w Las Vegas, w styczniu i lutym 1970 roku, Jima Murray’a z grupy The Imperials oraz Brendę Nielsen Murray (obecnie żonę Jima Murray’a, wcześniej żonę Shaun’a Sherill Nielsena).
Podczas tournee muzykom króla towarzyszą na estradzie młodzi, szalenie zdolni instrumentaliści – gitarzyści Carl Bradychock, klawiszowiec Damien Daigneau oraz wokaliści z grupy The Velvet Candles.

I NEED YOUR LOVE TONIGHT – NA ŻYWO „THE ELVIS CONCERT”

Podczas pierwszego wieczoru Dwight Icenhower – wspaniały wokalista i doskonały showman przypomniał tłumnie zgromadzonej publiczności zarówno największe przeboje z repertuaru Elvisa (fani mogli usłyszeć m.in „I Need Your Love Tonight”, „It’s Now Or Never”, „Are You Lonesome Tonight?” i „(You’re The) Devil In Disguise”) jak również jego ulubione pieśni gospel („I John”, „Lead Me, Guide Me”, „Joshua Fit The Battle” jak i „How Great Thou Art”). Swoje solowe występy miał również Jim Murray, który zaprezentował widowni zachwycającą wersję pieśni „Walk With Me” i podzielił się swoimi wspomnieniami z lat spędzonych wspólnie z Elvisem.

WALK WITH ME – JIM MURRAY (NA ŻYWO „THE ELVIS CONCERT”)

Promotorem europejskiej trasy  „The Elvis Concert” jest Arjan Deelen.

Ostatnie koncerty w ramach tegorocznego, częściowo wyprzedanego już wiosennego tournee odbędą się 18 maja br w miejscowości Middelburg w Holandii. Jeśli więc tylko będziecie mieli okazję lub będziecie w pobliżu – gorąco zachęcam do udziału w tym wydarzeniu.

Te koncerty są jak magiczna podróż w czasie do lat, w których nie dane było nam żyć i do muzyki, której nie dane było doświadczyć nam 'na żywo’.

(Info: Arjan Deelen/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: array_push() expects parameter 1 to be array, null given in /home/elvispro/domains/elvispromisedland.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-auto-translate-free/classes/class-wp-translatorea-connector.php on line 29