Zmarła Anita Wood

Odeszła przyjaciółka i partnerka Elvisa Presleya

W czwartek, 20 czerwca, w wieku 85 lat zmarła Anita Wood (a właściwie Anita Marie Brewer).

Urodzona w maju 1938 roku Wood była osobowością telewizyjną, prezenterką radiową i piosenkarką. Nagrywała m.in dla słynnego SUN Studio oraz Santo Studio (również mieszczącego się w Memphis).

W czwartek, 20 czerwca, w wieku 85 lat zmarła Anita Wood (a właściwie Anita Marie Brewer).

W lipcu 1957 roku, na planie programu telewizyjnego „The 10 Dance Party” Winka Martindale’a, po raz pierwszy poznała Elvisa Presleya. Ze słynnym wokalistą poznał ją DJ radiowy, George Klein.

Anita Wood i Presley tworzyli bardzo udany związek przez pięć lat.

Anita często odwiedzała nasz dom. Pamiętam ją bardziej niż Elvisa. Była niczym prawdziwa lalka Barbie – była taka piękna. Uwielbiałam ją i robiłam wszystko co w mojej mocy, żeby tylko zwrócić na siebie jej uwagę. Była absolutnie wspaniała i równie urocza i miła„, wspominała zmarłą w trakcie naszej rozmowy Janice Fadal, córka Eddyego Fadala – prezentera radiowego i przyjaciela Presleya.

ELVIS & ANITA WOOD – DUET (ZDJĘCIA i NAGRANIA DOMOWE)

Para rozstała się w 1962 roku, na krótko przed rozpoczęciem prac nad filmem „It Happened At The World’s Fair”. W wydanym 6 sierpnia oświadczeniu Anita Wood poinformowała opinię publiczną o zakończeniu związku z Presleyem, pisząc, że „oczywistym jest, że Elvis nie jest jeszcze gotów by się ustabilizować”. Kilka dni później wyprowadziła się z Graceland.

Po rozstaniu z Elvisem Anita Wood wyszła za mąż za piłkarza Johnny’ego Brewera, z którym była związana aż do jego śmierci w 2011 roku.

Anita przez lata była też cenioną i niezwykle lubianą nauczycielką w przedszkolu Woodlawn Baptist Kindergarten and Day Care.

Anita Wood zmarła na zapalenie płuc. O jej śmierci poinformowała jej córka, Dorothy Wood. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 2 lipca.

(Info: Elvis Information Network/Lisa Lauren/Mariusz Ogiegło)

One Comment

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *