The Imperials zaśpiewają w Rzeszowie!

Popularny kwartet gospel współpracujący z Elvisem zaśpiewa w Polsce!

Początki kwartetu The Imperials sięgają grudnia 1963 roku. Grupę powołał do życia Jake Hess. W jej pierwszym składzie występowali Gary McSpadden (baryton), Armond Morales (bas), Shaun 'Sherill’ Nielsen (tenor) oraz klawiszowiec Henry Slaughter.
Niespełna trzy lata później zespół został po raz pierwszy zaproszony do współpracy z Elvisem Presleyem. Wokaliści zaśpiewali z nim w Nashville podczas sesji nagraniowej na której piosenkarz rejestrował materiał na swój drugi album z pieśniami gospel – „How Great Thou Art”.
Rok po tym wydarzeniu do kwartetu dołączył Terry Blackwood, syn Doyla Blackwooda – jednego ze współzałożycieli grupy wokalnej The Blackwood Brothers. Elvis chodził na ich występy jeszcze w latach pięćdziesiątych. Tam też po raz pierwszy spotkał Terry’ego.
Elvis, Terry Blackwood i grupa The Imperials współpracowali ze sobą aż do roku 1971. Wokaliści towarzyszyli legendarnemu królowi rock’n’rolla zarówno w studiu nagraniowym (zrealizowali z nim także trzeci album z muzyką religijną – „He Touched Me”) jak i na scenie. Fani mogli zobaczyć wzajemne relacje muzyków na estradzie i za jej kulisami m.in w filmie „That’s The Way It Is”.

W styczniu 2018 roku zespół The Imperials wraz z członkami grupy TCB Band po raz pierwszy odwiedził Polskę dając niezapomniany show w warszawskim klubie Palladium.
Za kilka miesięcy The Imperials (obecnie jako trio) powróci do naszego kraju! Tym razem do Rzeszowa. Polscy fani Presleya będą mieli niepowtarzalną okazję posłuchać najpiękniejszych pieśni gospel z repertuaru Elvisa w wykonaniu autentycznego kwartetu (choć obecnie z pierwszego składu pozostał jedynie Terry Blackwood), który przed laty towarzyszył artyście w studiu i na estradzie. Wszystko to w ramach koncertu „Gospel Side Of Elvis”, który odbędzie się na rzeszowskim rynku 25 sierpnia br. zaledwie kilka dni po premierze nowego albumu Elvisa – „Where No One Stands Alone” z nagranymi na nowo kompozycjami gospel (na płycie gościnnie wystąpi także kwartet The Imperials).
Wstęp na to wydarzenie jest całkowicie darmowy.
Organizatorem jest Stowarzyszenie Elvis Lives pod przewodnictwem Marcina Życzyńskiego.

(info: Elvis Lives/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *