„An American Trilogy” -nowa wersja klasycznego przeboju Elvisa Presley’a

Król rock’n’rolla w duecie z wirtuozem gitary

CD-Elvis_If-I-Can-Dream-Jechałam ulicą Sunset Boulevard i usłyszałam Newbury’ego śpiewającego ten utwór„, wspominała w jednym z wywiadów była żona Elvisa Presley, Priscilla. „Pomyślałam wtedy: 'O, mój Boże!’. Zawróciłam i od razu pojechałam do domu. Zazwyczaj nikt nie przynosił piosenek Elvisowi, on zawsze sam je wybierał, poza utworami, które wykorzystywano w filmach. Nikt nie powiedział nigdy: 'Hej, El, musisz to zaśpiewać!'”.
Zdaniem wdowy po królu rock’n’rolla reakcja jej męża na kompozycję „An American Trilogy”, o której mowa, była zupełnie zaskakująca. „Powiedziałam: 'jest piosenka, której musisz posłuchać’. Kazał mi ją włączyć. Siedział przy biurku i kołysał się w jej rytm. Zamknął oczy i powiedział: 'Cholera! Co za dobry utwór!’. Potem kiedy byliśmy w Vegas, on ją od razu nagrał„.
Oryginalna wersja „An American Trilogy” została zarejestrowana podczas występu Elvisa w hotelu Hilton w Las Vegas 16 lutego 1972 roku (na singlu ukazała się jeszcze tego samego roku wraz z balladą „The First Time Ever I Saw Your Face”). Kilka dni w Internecie fani legendarnego artysty mogli usłyszeć jej nową wersję – zarejestrowaną na potrzeby albumu „If I Can Dream” (Sony), który do sprzedaży trafi już 30 października br. W nagraniu obok doskonałej Królewskiej Orkiestry Filharmonicznej udział wziął wirtuoz gitary Duane Eddy (uznawany za prekursora rocka instrumentalnego. Wykonawca takich hitów jak „Movin’ and Groovin'” czy „Peter Gunn”).
Duane Eddy jest kolejnym po Michaelu Buble i włoskim trio Il Volvo artystą zaangażowanym do tego niecodziennego projektu. Jak Wam się podoba nowa wersja „An American Trilogy”?

POSŁUCHAJ! „An American Trilogy” (duet z Duane Eddym)

(info:ZetGold/YouTube/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *