„Blue Christmas” w wykonaniu Elvisa Presleya doczekało się… animacji!

Coraz bliżej Święta!

Tradycją jest, że od połowy listopada w rozgłośniach radiowych, stacjach telewizyjnych jak również w serwisach streamingowych słychać piosenki gwiazdkowe, które wprowadzają nas w nastrój zbliżającego się Bożego Narodzenia. W tym roku do tradycyjnego pakietu świątecznych piosenek dołączył także sam król rock’n’rolla i jego „Blue Christmas”.
Gwiazdkowy klasyk zarejestrowany na potrzeby LP „Elvis’ Christmas Album” z 1957 roku doczekał się w tym roku swojej pierwszej oficjalnej animacji. Klip pojawił się na oficjalnym kanale Presleya na platformie YouTube 3 grudnia br. i do dzisiaj ma już blisko sto czterdzieści osiem tysięcy wyświetleń.

Fani pozytywnie przyjęli nową ilustrację do ulubionej świątecznej piosenki Elvisa. Przedstawiona w animacji historia młodego chłopaka, który spędza sam Święta Bożego Narodzenia idealnie wpisuje się w tegoroczny, przygnębiający nastrój spowodowany pandemią COVID-19. Kolejne wdrażane przez rząd obostrzenia i zalecenia przestrzegają by w ten magiczny rodzinny czas nie gromadzić się tłumnie w domach, wprowadzają limity osób na Kolacji  Wigilijnej i podczas celebracji świąt.

Będę miał smutne święta bez ciebie„, śpiewa Elvis gdy na ekranie pojawiają się sceny tak bliskie nam w tym trudnym roku – rozmowy z bliskimi przez komunikatory czy listy od bliskich, którzy nie mogą nas odwiedzić (w klipie wykorzystano motyw młodej żony, która otrzymuje list od męża służącego na okręcie Marynarki Wojennej). „Będę taki smutny myśląc o Tobie. Czerwone dekoracje na zielonej choince nie będą takie same, moja droga, jeśli Ciebie nie będzie tu ze mną„.

Tegoroczny klip do utworu „Blue Christmas” jest kolejnym jaki zrealizowano w ciągu ostatnich lat. Poprzedni ukazał się w roku 2008 z okazji promocji szalenie udanej płyty „Christmas Duets”. Wówczas twórcy z pomocą współczesnej techniki połączyli Elvisa na ekranie z piosenkarką country, Martiną McBride. Całość została natomiast wpleciona w scenerię legendarnego Sit Down Show z programu telewizji NBC z 1968 roku.

BLUE CHRISTMAS – ANIMACJA (2020)

BLUE CHRISTMAS – ELVIS PRESLEY & MARTINA McBRIDE (2008)

(Info: YouTube/Elvis Presley/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *