„Bruce Jackson: On The Road With Elvis” – książka Gary Jackosna zostanie zrealizowana przez FTD!

Szczególna premiera już jesienią!

Przyznam szczerze, że osobiście bardzo ucieszyłem się gdy wczoraj otrzymałem tą informację. Otóż, jesienią tego roku w ramach kolekcjonerskiego katalogu FTD do sprzedaży trafi wyjątkowa książka „Bruce Jackson: On The Road With Elvis” wypełniona wspomnieniami wybitnego dźwiękowca, Bruce’a Jacksona, który przez sześć lat odpowiedzialny był za dźwięk i nagłośnienie wszystkich koncertów Elvisa Presleya.
Autorem książki jest jego brat, Gary Jackson, z którym miałem wielką przyjemność przeprowadzić obszerny wywiad na początku tego roku. „To było około rok po śmierci po śmierci Bruce’a. Zginął podczas lotu swoim samolotem nad Doliną Śmierci, na wschód od Los Angeles, 31 stycznia 2011 roku. Nikt nie wie co spowodowało ten wypadek. Wszyscy byliśmy w żałobie, oczywiście„, wyznał mi gdy zapytałem go o to kiedy i w jakich okolicznościach zrodził się pomysł na napisanie wspomnianej książki. „Wiedziałem jednak, że Bruce zebrał w trakcie swojej kariery wiele pamiątek, w tym wiele z okresu współpracy z Elvisem. Zostawił zdjęcia, taśmy z nagranymi wspomnieniami, listy, nagrania z występów, programy i inne pamiątki. Wystarczająco dużo informacji by nie tylko uczcić fantastyczną karierę Bruce’a lecz dać również bardzo osobiste spojrzenie na Elvisa. Unikalne ponieważ widziane oczami Bruce’a i ukazujące Elvisa od strony znanej jedynie nielicznym, jeżeli w ogóle komukolwiek oprócz niego. 
Czułem, że trzeba to wszystko spisać w książce. Gdybym tego nie zrobił wszystko by przepadło. Czułem, że książka będzie o wiele trwalszym wyróżnieniem niż statuetka czy nagroda przyznawana w jego imieniu.
Kiedy zdecydowałem się ją zrobić otworzył się przede mną świetlisty świat zawodowych przyjaciół Bruce’a, którzy z radością opowiadali o swojej współpracy z nim i o tym jak stawali się przyjaciółmi.
Na szczęście skontaktował się ze mną również Evan Mueller, fan Elvisa, który zbliżył się do Bruce’a na kilka lat przed jego śmiercią. Bruce otwierał się przed nim na lata spędzone u boku Elvisa. Tak więc, dzięki Evanowi miałem mnóstwo informacji, które dały mi solidną podstawę do dopasowania osi czasu Bruce’a do mojej własnej jak również do płyt Bruce’a. Przez co w całej książce najbardziej lojalni fani Elvisa dopatrzyli się tylko jednego błędu: w 1976 roku Elvis zagrał w Long Beach tylko jeden koncert a nie dwa jak napisaliśmy„.

Książce „Bruce Jackson: On The Road With Elvis” towarzyszyć będą również trzy płyty CD. Na jednej posłuchać będzie można wspomnień legendarnego dźwiękowca, które wysyłał do rodziny bezpośrednio z tournee. Na pozostałych koncertów Elvisa Presleya z 18 października 1976 roku (Sioux Falls) i 30 grudnia 1976 roku (Atlanta). Oba występy po raz pierwszy będzie można usłyszeć w profesjonalnej jakości dźwięku, tzw. soundboard. Nagrań dokonał Bruce Jackson.

Jeśli do tej pory powstrzymywałem się przed zakupem publikacji Gary Jacksona to tylko dlatego, że koszty wysyłki z Australii były kosmicznie wysokie. Teraz mam nadzieję nadrobić te zaległości do czego i Was gorąco zachęcam.

GARY JACKSON -> WYWIAD (rozm. Mariusz Ogiegło)

(Info: Day By Day/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *