Dom Elvisa Presley’a przy Audubon Drive stanął w płomieniach…

Pożar pierwszego domu Elvisa Presley’a…

AudubonDriveFire Jak podały amerykańskie media, w sobotę rano w pierwszym domu zakupionym przez Elvisa Presley’a a w którym legendarny piosenkarz mieszkał przez rok wybuchł pożar. Ogień pojawił się w posiadłości położonej przy Audubon Drive około godziny 7:30 w ścianie pomiędzy salonem a jadalnią. Przyczyną pożaru było zwarcie przewodów elektrycznych. Po sprawnej akcji kilku zastępów miejscowej straży pożarnej pożar udało się opanować około 7:52.
Na szczęście w budynku trwały prace renowacyjne i wszystkie pamiątki w bezpośredni sposób związane z Elvisem (w tym przedmioty należące do niego i członków jego rodziny) były zabezpieczone i znajdowały się z dala od posiadłości.
Elvis Presley kupił dom przy 1034 Audubon Drive w roku 1956 mając zaledwie dwadzieścia jeden lat. Mieszkał w nim wraz z rodzicami przez ponad rok – aż do chwili gdy rosnąca popularność nie wymusiła na nim „ucieczki” za mury Graceland.
Życie Elvisa i jego bliskich przy Audubon Drive doskonale na swoich zdjęciach uwiecznił fotograf Alfred Wertheimer.
Obecnie w jednopiętrowej posiadłości odbywają się imprezy dla VIPów oraz małe prywatne koncerty.

(info: Commercial Appeal/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: array_push() expects parameter 1 to be array, null given in /home/elvispro/domains/elvispromisedland.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-auto-translate-free/classes/class-wp-translatorea-connector.php on line 29