Dzień z Elvisem Presleyem w Poznaniu

Poznaniacy uczczą pamięć króla rock’n’rolla specjalnym koncertem

W najbliższą niedzielę, 16 sierpnia, kalendarz wyznaczy kolejną już rocznicę śmierci Elvisa Presleya. W tym roku, podobnie jak w poprzednie lata (pomimo pandemicznego widma) fani na całym świecie spotkają się na różnego rodzaju wydarzeniach poświęconych temu wybitnemu artyście. W Memphis, gdzie piosenkarz mieszkał aż do śmierci, odbędą się panele dyskusyjne, koncerty i tradycyjne czuwanie przy świecach. Tym razem we wszystkich tych spotkaniach będzie można uczestniczyć również on-line.

O Presleyu nie zapomną również mieszkańcy naszego kraju. W sobotę, 22 sierpnia, w Poznaniu będzie miał miejsce wyjątkowy koncert wypełniony wielkimi przebojami króla rock’n’rolla. Na scenie usytuowanej w Parku Wilsona utwory z repertuaru Elvisa przypomną m.in Marianna Ćwiękała, Włodzimierz Janowski, Grzegorz Kupczyk, Filip Popów a także Wojciech Szopka z grupą Czerwone Korony.
Wokalistom towarzyszyć będzie Trio Małgorzaty Szczwany w składzie: Małgorzata Szczwany – pianino, Flawio Gulotta – bas, Kajetan Pilarski – perkusja oraz gościnnie Kosma Kowalski – gitara.

Początek koncertu „Dzień z Elvisem Presleyem” o godzinie 18:00
Organizatorem wydarzenia jest Polskie Towarzystwo Artystów, Autorów, Animatorów Kultury PTAAK

Wszystkich gorąco zachęcam do udziału!!!

(Info: PTAAK/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *