„Elvis. A New Way” – król rock’n’rolla (raz jeszcze) z orkiestrą…

Na fali sukcesu „If I Can Dream” i „The Wonder Of You”…

NewWay Albumy „If I Can Dream” z 2015 roku i wydany w roku ubiegłym krążek „The Wonder Of You” przyniosły gigantyczne zyski. Pomimo iż od śmierci Elvisa Presley’a minie w tym roku czterdzieści lat wszystko wyglądało tak jakby artysta wciąż żył i był u szczytu swojej popularności. Płyty pokrywały się złotem a wielkie hale koncertowe wypełniały kilkutysięczne tłumy wielbicieli.
Nie dziwi więc fakt, że projekt jakim było połączenie wokalu króla rock’n’rolla z nowymi aranżacjami Królewskiej Orkiestry Filharmonicznej szybko znalazł naśladowców.
W roku ubiegłym do sprzedaży trafiły albumy „Elvis: The New Recordings” oraz „Elvis: The New Sessions”, na których Presley zaśpiewał do podkładów opracowanych przez współczesnych muzyków filharmonicznych.
15 stycznia br. do sprzedaży trafi kolejny, trzeci już album, z powyższej serii. Płyta zatytułowana „Elvis: A New Way” zawierać będzie czternaście przebojów Elvisa Presley’a, m.in „Big Love, Big Heartache”, „Love Me Tonight” i „Never Ending” wzbogaconych o partie skrzypiec, instrumentów dętych i kotłów.
Całość, jak czytamy w prasowych komunikatach, tworzy efekt „bliższy i bardziej spójny” dla współczesnego odbiorcy.
Warto jednak dodać, iż całość płyta brzmi przyjemnie ale do pierwowzorów zrealizowanych przez wytwórnię Sony… bardzo jej daleko. W Internecie można nawet znaleźć głosy powątpiewania w autentyczność orkiestry, która wzięła udział w nagraniach…

(info: Day By Day/Mariusz Ogiegło)

2 komentarze

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *