„Elvis All Star – Tribute” – NBC zapowiada specjalny show w 50.rocznicę 'Comeback Special’

Specjalne widowisko NBC. Znamy datę premiery!

O tym programie mówiło się głośno już od wielu tygodni. Także i na naszym blogu wspominałem o planowanym przez NBC rocznicowym widowisku. Teraz „Elvis All Star – Tribute” (bo taki będzie nosić tytuł) stał się faktem.
Stacja NBC potwierdziła, że w należących do niej studiach trwały prace nad próbą odtworzenia programu telewizyjnego z 1968 roku – „ELVIS”, którego pięćdziesiątą rocznicę powstania obchodzimy w tym roku.

Póki co twórcy show listę artystów trzymają w tajemnicy. Ich oficjalną listę (bo w Internecie można spotkać wykaz nazwisk, które najpewniej zobaczymy i usłyszymy na ekranie) telewidzowie mają poznać dopiero z początkiem nowego roku. Tymczasem poznaliśmy już datę premierowego pokazu rocznicowego widowiska. Zostanie ono wyemitowane 17 lutego 2019 roku.

Program poprowadzi Blake Shelton, amerykański wokalista, kompozytor i gitarzysta sześciokrotnie nominowany do Nagrody Grammy. Producentem show będzie natomiast niezwykle ceniony Ken Ehrlich, który m.in od 1980 roku odpowiada za produkcję ceremonię rozdania Nagród Grammy.
Pamiętam jak siedziałem przed telewizorem i oglądałem 'Elvis’ special„, wspominał w jednym z wywiadów Ehrilich. „Wiedziałem już wówczas, że nigdy nie będę mógł zrobić tego co on zrobił jako artysta ale widziałem, że ten program miał on tak wiele wspólnego z moimi marzeniami dotyczącymi produkcji w telewizji. Do dzisiaj jestem wdzięczny Elvisowi i producentowi/reżyserowi Steve’owi Binderowi za zainspirowanie mnie i za to, że będę miał możliwość powtórzyć to wydarzenie pięćdziesiąt lat później oddając hołd temu co było kultowym momentem zarówno w dziejach muzyki jak i telewizji„.

Oprócz zaproszonych gwiazd, które oddadzą hołd Presleyowi w studiu, którego wygląd zostanie wiernie  odwzorowany z tego, który miliony fanów znają z programu telewizyjnego z 1968 roku, w trakcie „Elvis All Star – Tribute” fani będą mogli zobaczyć również rzadkie archiwalne materiały z historycznego programu a także usłyszeć wspomnienia jego reżysera i producenta, Steva Bindera a także byłej żony gwiazdora, Priscilli Presley.

(info: vitalthrills.com/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *