„Elvis Festival. 40th Anniversary” – poznaliśmy zespoły i nazwiska gości!

Muzyka Elvisa Presley’a wybrzmi na rzeszowskim rynku

ElvisFestivalRzeszow Przed kilkunastoma dniami pisałem o planowanym na 27 sierpnia br. rocznicowym Festiwalu Elvisa Presley’a, który odbędzie się na rzeszowskim rynku. Wówczas jednak imiona zaproszonych gości oraz lista zespołów były tajemnicą.
Dzisiaj organizatorzy uchylili rąbka tajemnicy. Na chwilę obecną wiadomo już, że największe przeboje króla rock’n’rolla (w ich klasycznym brzmieniu) przypomni utytułowany zarówno w Polsce jak i poza jej granicami zespół The King’s Friends z Piotrem Skowrońskim w roli wokalisty.
Utwory w stylu country z repertuaru Elvisa wykona piosenkarz, kompozytor i dziennikarz radiowy (prowadzący na falach Radia Merkury popularną audycję „Planeta Country”) – Paweł Bączkowski.
Ponadczasowość przebojów Presley’a z kolei udowodni jeden z organizatorów przedsięwzięcia – Marcin Życzyński z grupą Elvis Metal King, który zaprezentuje widowni utwory Elvisa w mocnym, metalowym brzmieniu.
Ale to nie koniec!
Festiwal w Rzeszowie ma być nie tylko okazją do posłuchania piosenek Elvisa Presley’a w różnych wykonaniach. Ma być także okazją do zgłębienia wiedzy o artyście.
W ramach Festiwalu odbędzie się więc kolejne spotkanie promujące książkę „Elvis. Człowiek, którego nigdy nie zapomnisz”. Wszystkich gorąco zapraszam do Rzeszowa a ja już nie mogę się doczekać na spotkanie z Wami!

(info:Elvis Festival/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *