Elvis Festival w Rzeszowie już za kilka dni!!!

Moc atrakcji czeka na fanów króla rock’n’rolla w Rzeszowie!

EdBonjaW jednym z wywiadów podzieliłem się moim wielkim marzeniem. A jest nim stworzenie festiwalu ku czci Elvisa Presley’a w Polsce„, powiedział w ujawnionym dzisiaj materiale wideo Marcin Życzyński – odtwórca piosenek króla rock’n’rolla oraz jeden z organizatorów sobotniego Elvis Festival 40th Anniversary, który odbędzie się w Rzeszowie.

Impreza wystartuje już 26 sierpnia o godzinie 18:00. Zainauguruje ją otwarcie wystawy zdjęć Eda Bonji, osobistego fotografa Elvisa (to w holu Podziemnej Trasy Turystycznej w Rzeszowie, Rynek 26). Pół godziny później autor najpopularniejszych fotografii króla rock’n’rolla z lat 70-tych, zdjęć z okładek jego najważniejszych płyt opowie o swojej współpracy z piosenkarzem. Spotkanie potrwa około godziny a tuż po nim odbędzie się prezentacja fanklubów i stowarzyszeń zajmujących się promocją Presley’a w Polsce. Od godziny 20:00 „Elvis Show” w wykonaniu *D.J.-Maćka!* czyli wspólna zabawa przy największych przebojach Elvisa i innych gwiazd złotej ery rock’n’rolla. W przerwie (ok.godz.22:00) ze swoim recitalem zaprezentuje się Krystian Maliszewski, laureat licznych konkursów i programów telewizyjnych.

MarcinŻ Następny dzień festiwalu rozpocznie się Mszą św. w intencji Ś.P. Elvisa Presley’a w Kościele Farnym (Plac Farny 5). Po mszy fani Elvisa przeniosą się na rzeszowski rynek gdzie odbędzie się koncert główny. Rocznicowe widowisko rozpocznie się już o godzinie 16:00 paradą samochodów z epoki Elvisa Presley’a. Tuż po jej zakończeniu na scenie pojawi się krakowska grupa Marcina Sonnenberga, Vinyl Rhythm.
Po ich występie organizatorzy przygotowali atrakcje dla najmłodszych – układ taneczny „Hound Dog” w opracowaniu zespołu rytmiki ZSM nr.2 w Rzeszowie oraz warsztaty lalkarskie w wykonaniu Krzysztofa Falkowskiego (Teatr FALKOSHOW) z Lanckorony.

PBrzeszow Kolejna część festiwalowego koncertu dedykowana będzie muzyce country, która miała potężny wpływ na twórczość Presley’a. O godzinie 18:00 Paweł Bączkowski wraz ze swoim zespołem The Gold Country & Roll Band zaprezentuje półtora godzinny program „Elvis Country”.
O 19:30 natomiast Piotr Skowroński z grupą The King’s Friends zabiorą publiczność w podróż do Las Vegas. Oryginalne stroje, charakteryzacja przypomną największe występy Elvisa z International Hotel.
Show zamknie występ gospodarzy – Marcina Życzyńskiego z zespołem, który udowodni, że muzyka Elvisa jest wciąż żywa, aktualna i wciąż inspiruje. Na zakończenie festiwalu bowiem usłyszymy… hity Presley’a w wersji hardrockowej!

Niedzielny koncert poprowadzą dziennikarze Pierwszego Programu Polskiego Radia, Maria Szabłowska i Adam Dobrzyński.

KingsFriends Elvis Festival zapowiada się na jedną z najważniejszych (po Poznaniu) tegorocznych imprez rocznicowych jakie odbędą się w naszym kraju. Osobiście gorąco zachęcam Was do udziału w tej imprezie. Ja dołożę wszelkich starań by choć w niedzielne popołudnie być razem z Wami! Gdyby jednak stało się inaczej i nie udało mi się dotrzeć (a sprawy rodzinne postawiły mocny znak zapytania nad moją obecnością)… życzę Wam wielu niezapomnianych wrażeń i wspaniałych przeżyć.
Marcin, Tobie już dzisiaj dziękuję serdecznie za zaproszenie do udziału w tym przedsięwzięciu, gratuluję pomysłu, wytrwałości i rozmachu. Spełniłeś nie tylko swoje marzenie ale także i marzenia nas wszystkich. Dziękujemy!

ELVIS FESTIVAL 40th ANNIVERSARY – OFICJALNA STRONA FESTWIALU W RZESZOWIE
ELVIS FESTIVAL RZESZÓW – WIDEO PROMOCYJNE (wykonane przez Adama Kilsa)
„ELVIS SHOW” – ZAPOWIEDŹ *D.J.-MACIEK!*

UWAGA! Jeśli podczas „ELVIS SHOW” chcecie usłyszeć swój ulubiony utwór lub zadedykować go komuś wejdźcie na fanpage Elvis Presley Forum PL i wysyłajcie tytuły za pośrednictwem zakładki „skontaktuj się z nami”!

(info: Stowarzyszenie Elvis Lives/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *