Elvis Live In… – na trasie koncertowej z królem rock’n’rolla

Piątkowe spotkania z koncertami Elvisa Presley’a

ChicagoBeat76Oni kochają go czule, kochają go prawdziwie, kochają jego muzykę tak bardzo, że byli gotowi zapłacić 50$ a nawet więcej za bilet na Chicago Stadium na którym w czwartkowy wieczór Elvis Presley, król rock’n’rolla dawał swój pierwszy od czterech lat występ w Chicago„, rozpoczynała swoją recenzję Lynn Van Matre z Chicago Tribune (artykuł ukazał się 16 października 1976 roku).
14 października 1976 roku Elvis dał pierwszy z dwóch koncertów w Chicago. W czwartkowy wieczór, podobnie jak i następnego dnia show rozpoczął się o godzinie 20:30. „To był wieczór rocka i rytuałów„, pisała recenzentka. „Najpierw przyszedł czas na niemal niekończący się akt otwierający składający się z występów grup gospel, komika, którego nieświeże żarty krążyły wokół garnków, męki małżeństwa […]„. Potem nastąpiła przerwa w trakcie której sprzedawano super pamiątki z występu, w tym m.in lusterko kieszonkowe ze zdjęciem Elvisa.
Wreszcie światła zostały przyciemnione, krzyki oczekujących były niemal namacalne„, zauważyła Lynn Van Matre. Elvis, ubrany w biały, bogato zdobiony jumpsuit o nazwie Egiptian, stanął przed dziewiętnasto-tysięczną widownią.
Był w bardzo dobrej formie. W trakcie godzinnego show wykonał wszystkie swoje najważniejsze przeboje – od „I Got A Woman” poprzez „Jailhouse Rock” aż po doskonały medley „Mystery Train/Tiger Man”.
Dzisiaj, w ramach piątkowego cyklu „Elvis Live In”, chciałbym Wam właśnie zaprezentować obszerne fragmenty tego występu! Miłego oglądania!

ELVIS LIVE IN – Chicago, IL (godz.20:30)

(info: Elvis Presley In Concert/YouTube/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: array_push() expects parameter 1 to be array, null given in /home/elvispro/domains/elvispromisedland.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-auto-translate-free/classes/class-wp-translatorea-connector.php on line 29