„Sahara Tahoe” – niezwykły koncert Elvisa Presley’a na nowym CD!

Wyjątkowy show z 1971 roku na nowym albumie!

SaharaTahoeCD71 Pozostając niejako przy koncertowych tematach dzisiaj chciałbym poinformować o planach wydawniczych wytwórni AudiRec, które z pewnością ucieszą niejednego miłośnika koncertów Elvisa Presley’a!
Otóż, 10 lutego br., do sprzedaży trafi album zatytułowany po prostu „Sahara Tahoe”. Na krążku znajdzie się amatorski zapis (nagrania dokonała fanka o imieniu Virginia a jej wspomnień można będzie wysłuchać na końcu płyty) wyjątkowego popołudniowego koncertu (dinner show) Elvisa z Sahara Tahoe z 31 lipca 1971 roku.
Show, który obejrzało dwa tysiące osób (pomimo iż do sali normalnie wpuszczano około 1200 osób) nigdy wcześniej nie był wydany na ogólnodostępnym albumie. Dotychczas został zrealizowany jedynie w formie kilku nieoficjalnych CD-R („The Impossible Dream”, „Unrivalled” oraz „Lake Tahoe”).
Dużo mówi się o bardzo nietypowej liście utworów wykonanych w trakcie tego występu. W relacjach uczestników pojawiają się takie tytuły jak „Treat Me Nice”, „I Want You, I Need You, I Love”, „I Walk The Line” Johnny’ego Casha czy „Diana” Paula Anki!
Bardzo interesujący wydaje się również medley starych przebojów zaprezentowany tego wieczoru. Tym razem złożyły się na niego takie utwory jak: „Blue Suede Shoes”/”Whole Lotta Shakin’ Goin’ On”/”Blue Suede Shoes”/„Rip It Up”/”Blue Suede Shoes”.
I jest jeszcze jedna historia związana z tym koncertem. Zapamiętał ją wspierający naszego bloga (zawsze ilekroć będę o Nim pisał będę to z dumą podkreślał) Rex Martin. Otóż w trakcie występu Elvis zaśpiewał „Happy Birthday” dla swojej dwunastoletniej wielbicielki, która tego dnia była na widowni i obchodziła swoje kolejne urodziny. Dziewczynka w prezencie od swojego idola otrzymała… zestaw czterech płyt z jego piosenkami!
Nakład albumu „Sahara Tahoe” będzie bardzo ograniczony. W sprzedaży ukaże się jedynie trzysta egzemplarzy!

(info: Day By Day/Elvis In Concert/Mariusz Ogiegło)

One Comment

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: array_push() expects parameter 1 to be array, null given in /home/elvispro/domains/elvispromisedland.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-auto-translate-free/classes/class-wp-translatorea-connector.php on line 29