„Elvis Live In…” – piątki z koncertami Elvisa Presley’a

Wspominamy legendarne występy Elvisa Presley’a

RochesterNY 25 maja 1977 roku Elvis Presley wystąpił przed dziesięcioma tysiącami wielbicieli zgromadzonymi w sali Comunity War Memorial w Rochester w Nowym Jorku.
Podczas występu wykonał swoje największe przeboje począwszy od „Jailhouse Rock” poprzez „It’s Now Or Never” aż po „Hurt”. W recenzji opublikowanej na łamach Rochester Times-Union Scott Hayward pisał: „tylko od czasu do czasu czuliśmy, że Elvis chce dostarczyć widowiska najwyższej jakości. 'Little Sister’ pokazała że wciąż jest w doskonałej rock’n’rollowej formie ukazując na co dziewczyny reagowały krzykiem ponad dwadzieścia lat temu
Niestety, w tym samym tekście recenzent stwierdził: „Elvis przyznał, że nawet nie chciało mu się rozgrzać głosu przed koncertem. Przez większość czasu śpiewał nisko i leniwie„.
Publiczność była jednak zachwycona. Piętnastoletnia wielbicielka artysty zauważyła, że występ był zdecydowanie lepszy od tego, który Presley dał w Rochester rok wcześniej. Inny fan powiedział wprost: „Elvis jest Cool. On naprawdę czuje muzykę i udowadnia, że jest królem„.
W połowie występu na scenie wystąpił Sherill Nielsen, który na prośbę Elvisa wykonał utwory „Danny Boy” i „Walk With Me”.
Materiał prezentowany w dzisiejszym poście jest wynikiem montażu filmów wideo z kilku różnych źródeł. Jakość obrazu jest doskonała – podobnie jak dźwięku.

ELVIS LIVE IN ROCHESTER, NY – 25 maja 1977 (Godz.20:30)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *