„Elvis Live In…” – piątkowe spotkania z koncertami króla rock’n’rolla

Legendarny występ z 1975 roku

Huntsville75Elvis Presley zrzucił 30 funtów i wrócił z powrotem na trasę prawie tak szczupły i poruszający biodrami jak kiedyś„. Tymi słowami rozpoczynał się artykuł Dianny Sheram, „Streamlined Elvis still has That Old Magic”, opublikowany na łamach National Tattler w czerwcu 1975 roku.
Tekst był opinią dziennikarki na temat występu Elvisa w Von Braun Civic Center w Huntsville. Presley występował w mieście przez cztery dni począwszy od 30 maja aż do 1 czerwca 1975 roku (ostatniego dnia dał dwa wyprzedane koncerty). Każdego dnia w hali gromadziło się po osiem tysięcy fanów chcących zobaczyć swojego idola na scenie.
Show z 1 czerwca 1975 roku Dianna Sherm określiła mianem „najświetniejszej godziny” Elvisa. I ten właśnie występ chciałbym w ramach naszego cyklu dzisiaj Wam przypomnieć.
Materiał wideo, który odnalazłem w serwisie YouTube jest przeciętnej jakości ale doskonale oddaje atmosferę popołudniowego koncertu z Von Braun Civic Center. Na filmie, który rozpoczyna się fragmentem serwisu informacyjnego na temat przyjazdu Elvisa do miasta, możemy usłyszeć m.in wspaniałe wykonania „The Wonder Of You”, „Burning Love” oraz rozmowy artysty w widownią.

ELVIS LIVE IN HUNTSVILLE – 1 czerwca 1975 (godz.14:30)

(info: Elvis Presley In Concert/YouTube/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *