Elvis Live In… – piątkowe wspomnienia koncertów Elvisa Presley’a

39 lat temu…

Augusta1977Wtorkowy wieczór. Kilkuset osobowy tłum fanów tłoczył się przed Sheraton Inn od czterech by choć dostrzec Elvisa Presley’a w drodze na wyprzedany show w Auguście„, pisał jeden z dziennikarzy Kennebec Journal z 25 maja 1977 opisując wydarzenia poprzedzające show Presley’a z 24 maja 1977 roku w Auguście w stanie Maine.
Koncert odbył się w sali Civic Center o godzinie 20:30. „Było elektryzująco, a jeszcze bardziej przez fakt, że Elvis przybył spóźniony„, relacjonował Paul Betit. „Około 22:15 światła przygasły a orkiestra zaczęła grać […] temat z filmu 'Odyseja Kosmiczna 2001′. Wtedy się zaczęło. To było ogłuszające. Jeden przeraźliwy krzyk wypełnił salę. Rozbłysły światła sceniczne a pojedynczy reflektor złapał Elvisa wchodzącego na scenę„.
Zarówno ten jak i wiele innych wspaniałych momentów z tego wspaniałego widowiska zarejestrował amatorską kamerą jeden z jego uczestników. Z ponad godzinnego show wypełnionego takimi przebojami jak „Love Me”, „If You Love Let Me Know” (w trakcie jego wykonywania Elvis poprosił na scenę producenta Feltona Jarvisa), „Jailhouse Rock”, „Heartbreak Hotel”, „Hurt” czy „It’s Now Or Never” zachowało się niespełna osiemnaście minut filmu. I to właśnie ten materiał chciałbym Wam dzisiaj zaprezentować w ramach naszego cyklu „Elvis Live In”.

ELVIS LIVE IN AUGUSTA – 24 maja 1977

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: array_push() expects parameter 1 to be array, null given in /home/elvispro/domains/elvispromisedland.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-auto-translate-free/classes/class-wp-translatorea-connector.php on line 29