„ELVIS” nagrodzony przez słuchaczy RMF Classic

MocArty RMF Classic rozdane po raz jedenasty!

9 marca w warszawskiej restauracji Concept 13 po raz jedenasty zostały przyznane MocArty czyli nagrody słuchaczy radia RMF Classic.

Statuetki przyznano w czterech kategoriach – „Człowiek roku”, „Wydarzenie roku”, „MocNa rzecz” oraz „Muzyka filmowa roku”.

Nagrodę w tej ostatniej kategorii otrzymał soundtrack z filmu „ELVIS” Baza Luhrmanna (wydany przez RCA Records/Sony Music Entertaiment).

W komunikacie prasowym wydanym przez rozgłośnię mogliśmy przeczytać: „Reżyser tego epickiego spektaklu Baz Luhrmann przyzwyczaił nas do niesztampowego podejścia do muzyki w swoich filmach. Remixy, przeróbki i żywe dowody na to, że Elvis żyje i inspiruje popularnych dziś raperów, artystów tworzących muzykę elektroniczną, R&B czy soul. Twórcze i oryginalne!

Nagrody w pozostałych kategoriach zostały przyznane: Sławoszowi Uznańskiemu – polskiemu naukowcowi wybranemu przez Europejską Agencję Kosmiczną do Rezerwy Astronautów ESA (Człowiek roku), za Otwarcie Nowego Skarbca Koronnego na Zamku Królewskim na Wawelu (Wydarzenie roku) oraz za wynalezienie SmartHEAL – plastra wspomagającego leczenie głębokich i trudnych ran (MocNa Rzecz).

(Info: RMF Classic/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *