„Elvis Now In Person 1972” – premiera długo wyczekiwanego boxu jeszcze w tym roku?

Pierwsze szczegóły nowego boxu FTD/Flaming Star

Od wielu miesięcy spora część fanów i kolekcjonerów płyt Elvisa Presleya żyje doniesieniami na temat kolekcjonerskiego zestawu/boxu poświęconego filmowi dokumentalnemu „Elvis On Tour” z 1972 roku. Wytwórnia FTD, która miała się podjąć jego realizacji wielokrotnie przekładała datę jego premiery. W międzyczasie w sprzedaży zdążyło się już ukazać wiele produktów o podobnej tematyce, w tym oficjalnie zrealizowany przez Sony Legacy zestaw „On Tour” (zawierający 6 płyt CD z zapisem czterech koncertów oraz obszernych fragmentów prób z marca 1972 roku oraz dysk Blu-Ray) oraz obszerne książki „Elvis On Tour 1972-2022” Erika Lorentzena i Jerry’ego Luckenbacha.

I choć wydaje się, że wspomniane powyżej tytuły w sporej części wyczerpują temat – zarówno pod względem audio (choć w tej kwestii nadal pozostaje jeszcze sporo do wydania – oficjalnie) jak i pod względem merytorycznym to warto przypomnieć, że wielbiciele twórczości Presleya od lat, niezmiennie, oczekują na jedno – na oficjalne wydanie zalegających dotąd w archiwach niepublikowanych materiałów wideo nakręconych na potrzeby filmu. Łącznie kilkudziesięciu godzin prób (nagrywanych w marcu i kwietniu 1972 roku) i czterech kompletnych koncertów (w Hampton Roads, San Antonio, Richmond i w Greensboro).

Na niedawnym spotkaniu norweskiego fanklubu Elvisa, „Flaming Star”, Ernst Jorgensen wraz Palem Granlundem przekazali przybyłym gościom informację, o zaplanowanej jeszcze na ten rok, a dokładniej na listopad, premierze nowego boxu skupiającego się na wspomnianym dokumencie.

Zestaw „Elvis Now In Person 1972” będzie kolejnym wspólnym projektem FTD i fanklubu Flaming Star (po szalenie udanych „The Making Of Boue Hawaii”, „The Making Of Jailhouse Rock” czy „That’s The Way It Is”).

Czego należy się po nim spodziewać? Czy doczekamy się choć jednego dysku DVD/Blu-Ray z choćby kilkoma minutami wcześniej niepublikowanych materiałów wideo?

Z relacji uczestników spotkania wynika, że niestety NIE. Jak donoszą autorzy internetowego serwisu (konta) ElvisOnTour1972, w skład zapowiadanego zestawu wchodzić będą dwie obszerne książki pełne ciekawostek na temat filmu oraz rzadkich i niepublikowanych wcześniej zdjęć oraz cztery płyty CD z zapisem prób z wiosny 1972 roku oraz nagrań koncertowych, w tym także tych dokonanych w Las Vegas (najpewniej w lutym 1972 roku).

AKTUALIZACJA:
Według opinii eksperta ds dyskografii Presleya, Keitha Flynna, skład zapowiadanego boxu będzie prezentował się następująco:

CD. 1 Nagrania z Las Vegas – styczeń 1972 (multi – track), w tym aż osiem wcześniej niepublikowanych
CD. 2 Próby z marca 1972. Kopia płyty winylowej wydanej z okazji Record Store Day, „Burning Love – The RCA Rehearsalas” (bez utworu „How Great Thou Art)
CD. 3 Nagrania koncertowe. Kopia płyty winylowej „Live 1972”
CD. 4 Próby z kwietnia 1972 roku zarejestrowane 5 kwietnia w Buffalo

(Info: Day By Day/Flaming Star/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: array_push() expects parameter 1 to be array, null given in /home/elvispro/domains/elvispromisedland.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-auto-translate-free/classes/class-wp-translatorea-connector.php on line 29