Elvis Presley na szczycie okolicznościowego rankingu Billboardu!

Billboard sporządził listę najlepszych finałowych Numerów Jeden!

Choć może ciężko w to uwierzyć ale od chwili pojawienia się na prestiżowej amerykańskiej liście Hot 100 Billboardu ostatniego singla Beatlesów minęło już pół wieku. Ballada „The Long And Winding Road” weszła do zestawienia w czerwcu 1970 roku.
Z tej okazji grupa ekspertów piszących dla tego cenionego magazynu muzycznego zdecydowała się stworzyć listę Dwudziestu najlepszych finałowych Numerów Jeden.
Obok wspomnianej wcześniej Wielkiej Czwórki (która choć stała się inspiracją do stworzenia listy znalazła się dopiero na jej ósmym miejscu), w opublikowanym przed kilkoma dniami rankingu znalazło się także kilku innych, wybitnych przedstawicieli sceny muzycznej takich jak Whitney Huston, Madonna, The Rolling Stones czy Diana Ross.

W pierwszej trójce zestawienia znaleźli się natomiast kolejno Cher z przebojem „Believe” z 1999 roku i formacja The Jackson 5 z hitem „I’ll Be There” z roku 1970. Na pierwszym miejscu listy znalazł się natomiast nie kto inny jak… Elvis Presley z nagranym w American Sound Studio w Memphis „Suspicious Minds”. „Jak dobrze, że ostatni Numer Jeden Króla Rock’n’Rolla jest jednym z jego najlepszych„, zauważają twórcy listy. „Elvis był z powrotem na szczycie co słychać w jego wykonaniu„.

Singiel z utworem „Suspicious Minds” trafił do sprzedaży 26 sierpnia 1969 roku. Na stronie B wydawca umieścił kompozycję „You’ll Think Of Me”, również nagraną podczas słynnych sesji w American Sound Studio w Memphis. Po kilku tygodniach spędzonych na liście Hot 100 tygodnika Billboard (utwór zadebiutował w zestawieniu 13 września), 1 listopada 1969 roku utwór tytułowy został pierwszym od czasu „Good Luck Charm” amerykańskim Numerem Jeden Presleya.

(Info: Billboard/Elvis Presley Forum.pl/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: array_push() expects parameter 1 to be array, null given in /home/elvispro/domains/elvispromisedland.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-auto-translate-free/classes/class-wp-translatorea-connector.php on line 29