Elvis Presley w czołówce najważniejszych brytyjskich płyt 2016 roku!

Elvis Presley pomiędzy największymi współczesnymi gwiazdami estrady

Brytyjska Oficjalna Lista Przebojów opublikowała zestawienie czterdziestu najważniejszych płyt ubiegłego roku. W rankingu znaleźli się przede wszystkim współcześni artyści i zespoły. Prawdziwym zaskoczeniem jest jednak fakt, że właśnie w takim zestawieniu znalazł się wokalista, który ostatni raz odwiedził studio nagraniowe czterdzieści lat temu – Elvis Presley!
Ostatni album króla rock’n’rolla, „The Wonder Of You” (nagrany z towarzyszeniem The Royal Philharmonic Orchestra) sprzedawał się w 2016 roku tak dobrze i był tak ważnym wydarzeniem na brytyjskim rynku muzycznym, że znalazł się aż na… piątej pozycji wspomnianego rankingu! Przed Presley’em znalazła się tylko bezkonkurencyjna Adele (pierwsza lokata i ponad trzy miliony sprzedanych egzemplarzy płyty „25” w samej tylko Wielkiej Brytanii), zespół Coldplay (miejsce drugie), Michael Ball & Alfie Boe oraz Justin Bieber.

(info: Elvis Information Network/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: array_push() expects parameter 1 to be array, null given in /home/elvispro/domains/elvispromisedland.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-auto-translate-free/classes/class-wp-translatorea-connector.php on line 29