„Elvis Show” – w 44 rocznicę śmierci króla rock’n’rolla

Wydanie specjalne popularnej audycji internetowej

16 sierpnia 1977 roku muzyczny świat wstrzymał oddech. Elvis Presley – niekwestionowany król rock’n’rolla, ikona, symbol muzycznej rewolucji, która wstrząsnęła światem w latach pięćdziesiątych, zmarł na atak serca w wieku zaledwie czterdziestu dwóch lat. Legendarny piosenkarz odszedł w przededniu kolejnej trasy koncertowej a jego śmierć zmieniła wszystko…

Jedyną rzeczą, która nie uległa zmianie od tamtych tragicznych sierpniowych wydarzeń wydaje się być (choć on sam w to nie wierzył) niesłabnąca popularność legendarnego króla rock’n’rolla. Jego muzyka przetrwała próbę czasu i do dzisiaj inspiruje kolejne pokolenia artystów.

W każdą rocznicę jego urodzin i śmierci fani z całego świata spotykają się by przy niezapomnianych przebojach których, podczas swojej ponad dwudziestoletniej kariery, Presley wylansował dziesiątki, powspominać swojego idola i oddać mu hołd. Kulminacja rocznicowych obchodów ma miejsce w Memphis, w Graceland – okazałej rezydencji, w której mieszkał od 1957 roku aż do śmierci. I w której dokonał swoich ostatnich studyjnych nagrań.
Memphis to jednak nie jedyne miejsce na mapie rocznicowych obchodów. Podobne wydarzenia, na mniejszą lub większą skalę, odbywają się bowiem na całym świecie. W Europie najważniejszym wydarzeniem jest Elvis Festival odbywający się w niemieckim miasteczku Bad Nauheim, w którym piosenkarz mieszkał podczas odbywania służby wojskowej. W tym roku wydarzenie uświetnił występ doskonałej krakowskiej grupy, Elvis ’56 – zwycięzców odbywającego się w ramach festiwalu konkursu na najlepszych wykonawców muzyki króla (sukces grupy jest tym większy, że jury konkursu nie ocenia podobieństwa do słynnego piosenkarza ani strojów estradowych lecz walory wokalne i artystyczne uczestników).

O Presleyu pamiętać będą również jego polscy fani. Ci spotkają się jutro (w niedzielę 15 sierpnia) w Poznaniu, w Parku Willsona, gdzie punktualnie o godzinie 18:00 rozpocznie się koncert wypełniony jego największymi hitami. Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu „Poznańskie muzykalia” organizowanego przez Polskie Towarzystwo Artystów, Autorów i Animatorów Kultury (PTAAAK). Na scenie usłyszeć będzie można m.in Natalię Mierzwę, Macieja Kocięckiego, Mariusza Kolińskiego, Macieja Piotra, Marcela Lelo, Mewę Topolską i Marcina Wojciechowskiego.

Jak co roku, w okolicach kolejnej rocznicy śmierci Elvisa, jego piosenki będzie można usłyszeć nie tylko podczas okolicznościowych koncertów lecz także w specjalnych audycjach radiowych i internetowych. Tą ostatnią przygotował dla polskich fanów *D.J-Maciek!*.
Specjalne, rocznicowe wydanie „Elvis Show” właśnie trafiło do Internetu. Blisko dwugodzinną audycję wypełniają wspomnienia i dużo muzyki (więcej nie zdradzę), które doskonale wprowadzą Was w nastrój i pozwolą przygotować się do przeżycia kolejnej rocznicy śmierci Elvisa Presleya.

Ze swojej strony dodam tylko… cieszę się, że mogłem mieć niewielki udział przy powstaniu tego specjalnego wydania „Elvis Show”.
Mam nadzieję, że i Wam będzie się podobać!

„ELVIS SHOW” – WYDANIE SPECJALNE – POSŁUCHAJ!

(Info: Elvis Presley Forum.pl/PTAAAK/Mariusz Ogiegło)

 

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *