„Elvis. The CBS Special” – ostatnie występy Elvisa na DVD

Występy Elvisa Presley’a z czerwca 1977 roku

DVDElvisInConcert 3 października 1977 roku, tj. niespełna dwa miesiące po śmierci Elvisa Presley’a, amerykańska stacja telewizyjna CBS wyemitowała program „Elvis In Concert”. Stanowił on zapis ostatnich występów słynnego króla rock’n’rolla, które odbyły się w czerwcu tego samego roku.
Nieoficjalnie mówi się, że telewizja CBS na potrzeby programu sfilmowała aż trzy występy Presley’a z jego ostatniego tournee. W gotowym materiale użyto jednak fragmentów dwóch koncertów – z Omahy w stanie Nebraska z 19 czerwca oraz z Rapid City w Południowej Dakocie z 21 czerwca.
Oryginalny program trwał niespełna pięćdziesiąt minut (dokładnie 49 min 55sek). Na jego zakończenie stacja pokazała specjalną wiadomość od ojca piosenkarza, Vernona, który m.in podziękował fanom za wsparcie psychiczne po śmierci Elvisa oraz programowi CBS za „sfilmowanie ostatniego koncertu” jego syna.
Program „Elvis In Concert” do dnia dzisiejszego nie doczekał się oficjalnego wydania! Wielu wielbicieli Elvisa winą za to obarcza jego spadkobierców, firmę EPE oraz Graceland, którzy w imię „ochrony dobrego wizerunku” Presley’a nie zdecydowali się na ten krok nawet (blisko) czterdzieści lat po jego śmierci!
Na szczęście pozostają nieoficjalne wydawnictwa. Jedno z nich, „Elvis. The CBS Special” właśnie trafiło do sprzedaży. DVD zawiera oryginalną wersję programu z 1977 roku i jak informuje okładka zaprezentowany materiał został pozyskany z boxu „The Final Curtain” – najlepszego z dotychczasowych źródeł.
A czy w przyszłym roku, w czterdziestą rocznicę nakręcenia programu doczekamy się oficjalnego DVD?

(info: Day By Day/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: array_push() expects parameter 1 to be array, null given in /home/elvispro/domains/elvispromisedland.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-auto-translate-free/classes/class-wp-translatorea-connector.php on line 29